Fakro

O FIRMIE

Firma FAKRO powstała w 1991 roku w Nowym Sączu jako spółka prywatna, oparta w stu procentach na polskim kapitale. W ciągu 25 lat z małego, rodzinnego zakładu rozwinęła się w międzynarodową korporację, która dziś zajmuje pozycję wicelidera na światowym rynku okien dachowych. FAKRO buduje komfort mieszkania na całym świecie, pozycja firmy w branży stolarki otworowej zdefiniowana jest przez produkcję najwyższej jakości okien dachowych.

FAKRO proponuje kompleksową ofertę stolarki budowlanej:

– okna dachowe drewniane i aluminiowo – tworzywowe o różnych konstrukcjach i sposobach otwierania, wyłazy i świetliki dachowe wraz z pełną gamą kołnierzy uszczelniających i akcesoriów montażowych,

– okna do dachów płaskich,

– okna pionowe drewniano – aluminiowe,

– bramy garażowe,

– bogatą ofertę akcesoriów do okien dachowych i pionowych, osłon p. słonecznych zapewniających komfort przebywania w pomieszczeniach.

Innowacyjność to DNA firmy FAKRO i główny motor rozwoju. To filozofia nieszablonowego myślenia, które sprawia, że nowe rozwiązania rozszerzają funkcjonalność i podnoszą jakość produktów.

www.fakro.pl

EKSPERT

tel.: 18 444 0 331


Email: dobrymontaz@fakro.pl

SKONTAKTUJ SIĘ

PROPONOWANY PRODUKT

Uniwersalny kołnierz uszczelniający EHV-AT Thermo z dodatkową termoizolacją

Rozwiązanie systemowe zapewniające szczelne i „ciepłe” połączenie okna z połacią dachu. Kołnierz Thermo umożliwia odprowadzenie wody deszczowej poza okno i docieplenie okien dachowych powyżej drewnianej konstrukcji dachu. Poprawia współczynnik przenikania ciepła, nawet do 15%, w zależności od typu okna. Ogranicza ryzyko powstawanie ewentualnych mostków termicznych. EHV-AT Thermo może być stosowany do wszystkich pokryć dachowych o wysokości profilu do 90 mm. Przeznaczony do wszystkich okien dachowych – drewnianych i aluminiowo-tworzywowych.

Do izolacji szczeliny między oknem a konstrukcją dachu przeznaczony jest zestaw izolacyjny XDK. Służy do szybkiego i szczelnego wykonania izolacji termicznej, paroprzepuszczalnej i paroszczelnej wokół okna. Składa się z kołnierza paroprzepuszczalnego XDP, kołnierza paroszczelnego oraz materiału termoizolacyjnego z naturalnej wełny owczej.

Drewniane okno dachowe uchylno  – obrotowe FPP preSelect 2.

Okno FPP preSelect 2 to okno uchylno – obrotowe posiadające dwie oddzielone od siebie funkcje otwierania skrzydła: uchylną oraz obrotową. Innowacyjny system okuć gwarantuje realizację tylko jednego sposobu otwierania oraz pełną stabilność skrzydła. Główną zaletą tego okna jest większy komfort i funkcjonalność jego użytkowania. Możliwość otwarcia okna w funkcji uchylnej i pozostawienia skrzydła w dowolnym położeniu do 45°, umożliwia swobodny dostęp do otwartego okna zapewniając nieograniczony widok na zewnątrz.

Funkcja obrotowa do 180° stosowana jest do mycia zewnętrznej szyby i obsługi ręcznej markizy zewnętrznej. Zmianę sposobu otwierania umożliwia przełącznik preSelect umieszczony w bocznej części ościeżnicy, dostępny po otwarciu skrzydła. Wygodna obsługa okna odbywa się za pomocą jednej klamki umieszczonej w dolnej części skrzydła, ponadto klamka posiada dwa stopnie mikrouchylenia. Okna posiadają podwyższoną odporność na włamanie dzięki zastosowaniu systemu topSafe.