Soudal

O FIRMIE

Soudal jest największym na świecie producentem pian poliuretanowych oraz czołowym dostawcą nowoczesnych i ekologicznych materiałów chemicznych i kompletnych systemów uszczelnień dla budownictwa oraz wielu gałęzi przemysłu. Wszystkie produkty cechuje wysoka jakość i zgodność z polskimi i europejskimi normami. System ciepłego montażu okien Soudal Window System, opracowany w laboratoriach Soudal, jest zgodny z europejską polityką podnoszenia energooszczędności budynków.

www.soudal.pl

PROPONOWANY PRODUKT

FLEXIFOAM PL-RU-HU-RO-2015-proste logo

Soudal Window System – system do trójwarstwowego montażu stolarki otworowej

Soudal Window System zapewnia trwałe i skuteczne uszczelnienie złącza okiennego. System składa się z piany poliuretanowej, taśmy paroszczelnej i taśmy paroprzepuszczalnej oraz kleju montażowego do taśm. Stosując montaż trójwarstwowy, ograniczamy straty energii, ryzyko powstawania mostków termicznych, zawilgocenia glifów i wykwitów pleśni na ościeżu i ościeżnicy okna.
Wykonanie uszczelnienia stolarki okiennej z zastosowaniem Soudal Window System polega na przymocowaniu okiennych taśm paroizolacyjnych do kształtowników okna, uszczelnieniu przestrzeni miedzy ościeżem a ościeżnicą elastyczną pianka poliuretanową, a następnie przyklejeniu taśm do ościeżnicy, tak by pianka była osłonięta na całym obwodzie, z zachowaniem zasady „szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz”.