Vetrex

O FIRMIE

Vetrex to producent stolarki otworowej w klasie premium, obecny na rynku od 1997 roku, w którego ofercie znajdują się okna i drzwi z PVC i aluminium, a także systemy fasadowe, umożliwiające realizację energooszczędnych i śmiałych konstrukcji architektonicznych. Okna i drzwi Vetrex, pod kątem parametrów opisujących izolacyjność i szczelność, bezsprzecznie plasują się w czołówce systemów energooszczędnych, spełniających europejskie normy i przebadanych laboratoryjnie. Producent jest propagatorem i autorytetem w obszarze profesjonalnego montażu stolarki otworowej, nieprzerwanie poszukującym i wdrażającym najlepsze rozwiązania w tym zakresie.

Vetrex należy do Grupy Liebot – największego w Europie producenta okien, drzwi i fasad, skupiającego w swoich strukturach 10 spółek – we Francji, Włoszech, Hiszpanii i w Polsce, które realizują przychód rzędu 440 mln € rocznie.

www.vetrex.eu

EKSPERT

Marcin Tomczyński

Email: marcin.tomczynski@vetrex.eu

SKONTAKTUJ SIĘ

PROPONOWANY PRODUKT

Vetrex Slide 82

Ten funkcjonalny i estetyczny system dedykowany jest do realizacji ambitnych, wielkogabarytowych przeszkleń  przesuwnych. Charakteryzuje się bardzo korzystnymi parametrami w zakresie izolacji termicznej. Dzięki zastosowaniu szerokich profili i okuć o imponującej nośności do 400 kg, możliwe jest szklenie okien tarasowych energooszczędnymi pakietami szybowymi o szerokości do 52 mm, jak również dźwiękoszczelnymi, czy antywłamaniowymi. Konstrukcję, która już w standardzie posiada niski próg, ograniczający ryzyko potknięcia, można dodatkowo wyposażyć w okucie antywyważeniowe w klasie RC2 oraz kontaktrony Safe+ pozwalające na integrację przeszklenia z systemem alarmowym.

System skonstruowany jest na bazie profili Veka, z 5-komorowym skrzydłem o szerokości 82 mm i 7-komorową ramą o szerokości 194 mm w klasie A. Dzięki zastosowaniu specjalnych wózków, przesuwanie skrzydeł nie wymaga użycia dużej siły, a poręczna klamka pozwala na wygodne sterowanie skrzydłami. Kompletna zasuwnica z 2-punktowym ryglowaniem, umożliwia zamknięcie okna od strony wewnętrznej lub obustronnie.

V90+

To wysoce energooszczędny system do wykonywania klasycznie otwieranych okien, który charakteryzuje się wyjątkowo korzystnymi parametrami użytkowymi, dzięki którym produkt jest laureatem wielu prestiżowych nagród i zwycięzcą testów branżowych. Pod względem zastosowanych technologii jest on odzwierciedleniem najnowszych osiągnięć w dziedzinie stolarki okiennej, spełniając wszelkie wymagania architektów oraz inwestorów indywidualnych.

Okna V90+ powstają na bazie 6-komorowych profili Veka w klasie A, z klinem izolacyjnym w profilu ramy, który zwiększa izolacyjność cieplną. Wyposażone są w niewidoczne i niezwykle wytrzymałe okucie Roto NT Designo, które może utrzymać skrzydło okienne o wadze do 150 kg. Dodatkowo, ukryte zawiasy nie deformują uszczelek, co przekłada się na większą szczelność stolarki oraz zmniejszenie strat energii. Niespotykana wytrzymałość i szczelność okien V90+ sprawiają, że zachowują one swoje właściwości przez długie lata użytkowania.