10 zasad dla Punktu handlowego STOLARKI

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

 

 

10 zasad dla Punktu handlowego STOLARKI

Jak zwiększyć sprzedaż i przeprowadzić klientów przez proces zakupu wyrobów stolarki
budowlanej? Prezentujemy 10 najważniejszych, które pomogą w efektywnym prowadzeniu biznesu nie tylko w czasie pandemii.

  1. Zaopiekuj się klientem kompleksowo

Przeprowadź klienta przez cały proces zakupowy i pozakupowy. Sprzedając produkty z usługą dobrego montażu, zyskujesz przewagę na rynku. Kupujący stolarkę budowlaną chcą nabyć stolarkę otworową w pakiecie z instalacją, gdyż jest to usługa specjalistyczna, z którą trudno poradzić sobie samodzielnie.

  1. Zachowaj elastyczność w handlowaniu

Dzisiaj konsumenci żyją w ciągłym biegu – praca, dom, dzieci… Zakupy online robią więc często wieczorami. Zastanów się zatem nad zorganizowaniem dyżurów odbierania widomości (e-maili, telefonów, Messengera) w godzinach wieczornych, a zyskasz lojalnych konsumentów. Możesz pójść nawet o krok dalej: zaimplementować na www sklepu wirtualnego asystenta, wykorzystać sztuczną inteligencję, a nawet wdrożyć całodobową infolinię.

  1. Twórz dedykowane oferty

Podchodź do obsługi klienta indywidualnie. Konsumenci lubią otrzymywać dedykowane oferty – to dodatkowa zachęta do zakupu. Kieruj więc do swoich odbiorców atrakcyjne komunikaty promocyjne, które stanowią odpowiedź na konkretne ich potrzeby, a zyskasz ich uwagę, a może nawet lojalność.

  1. Pozyskuj opinie od swoich klientów

Rekomendacje zwiększają wartość biznesu. Dlaczego? Mamy tendencję do opierania swoich decyzji o opinie ze strony innych osób. Dzięki temu czujemy się pewnie i bezpiecznie. Wypracuj zatem system, który pozwoli Ci gromadzić opinię użytkowników o Twoim sklepie i pokaż je w sposób atrakcyjny światu. To zwiększy zaufanie do Twojej marki.

  1. Wygląd to teraz również bezpieczeństwo, bo „Jak Cię widzą, tak Cię kupią”

Na pierwszej linii kontaktu z klientem są sprzedawcy, a więc ich wygląd, a teraz nawet sam głos ma duże znaczenie. W punkcie handlowym powinna panować czystość, ale to wciąż za mało – w tej przestrzeni konsumenci muszą czuć się bezpiecznie. Wyposaż ją zatem w ogólnodostępne płyny do dezynfekcji rąk na wejściu i plakaty z informacjami, że powierzchnie (np. klamki czy kasy) są regularnie odkażane.

  1. Otaczaj się tylko ekspertami

Kupując stolarkę budowlaną, ludzie oczekują fachowej porady. Twoja kadra musi zatem posiadać szeroką wiedzę produktową oraz sprzedażową. Dzięki temu będzie potrafiła zarekomendować rozwiązania odpowiednie do zaspokojenia potrzeb odbiorców i stanie się w ich oczach ekspertami. Postaw zatem na profesjonalną obsługę w wykonaniu wykwalifikowanych pracowników i dbaj o ich rozwój zawodowy.

  1. Bądź zawsze wiarygodny w online

Klienci uznają za godne zaufania tylko takie firmy, na których stronach internetowych są podane pełne dane teleadresowe punktów sprzedaży. Posiadasz numer stacjonarny? Dodaj jeszcze komórkowy, a nawiązanie kontaktu ze sprzedawcami będzie jeszcze łatwiejsze. Zaktualizuj też w Google Maps dane swojej firmy tak, aby prezentowały np.: aktualne godziny otwarcia sklepów i ewentualnych konsultacji z ekspertami.

  1. Wykorzystaj potencjał nowoczesnej komunikacji

W obecnej rzeczywistości życie przeniosło się do środowiska online i jeszcze mocniej się w niej rozgościło. Załóż (jeśli nie posiadasz) i rozwijaj swoje kanały w social media, promując tam markę własnego sklepu. Zacznij też korzystać biznesowo z najchętniej używanego komunikatora w Polsce – Messengera. To skróci drogę klienta/kontrahenta do Ciebie i usprawni kontakt. Nowoczesna komunikacja to podstawa.

  1. Zoptymalizuj swoją stronę internetową

Strona internetowa powinna być ładna, funkcjonalna (oferta, sklep, produkty), intuicyjna, a także łatwa w obsłudze na smartfonach – to one stały się centrum dowodzenia w wielu polskich domach. Szanuj nader wszystko czas swoich klientów, dlatego zminimalizuj ilość komunikatów i stwórz prostą ścieżkę zakupową.

  1. Zarządzaj jakością wielotorowo

W swoim punkcie handlowym sprzedawaj wyłącznie produkty, do których masz zaufanie, wówczas będziesz mógł pozwolić sobie na zagwarantowanie klientom dłuższego czasu na ewentualną wymianę towaru lub zwrot. Dzięki temu unikniesz także dużej liczby reklamacji. Współpracuj ponadto tylko z doświadczonymi monterami stolarki – staranna, zgodna ze sztuką instalacja wyrobów to doskonałe zwieńczenie kompleksowej usługi.

 

Zachęcamy do pobrania i wykorzystania „10 zasad dla Punktu handlowego STOLARKI” w codziennych relacjach z Klientami:

DOBRY MONTAZ_10 zasad dla Punktu handlowego STOLARKI