Energooszczędne 3-szybowe okna dachowe

 

Energooszczędne 3-szybowe okna dachowe

Energooszczędne budownictwo staje się coraz bardziej popularne. Dbanie o bilans energetyczny budynków to mądry trend. Nie wynika on bowiem z mody, która szybko przemija, lecz z rozwagi i dbałości o środowisko naturalne oraz z odpowiedzialnego podejścia do planowania własnej przyszłości.

Dom to inwestycja na lata i warto zadbać o niskie koszty eksploatacji budynku. Pomogą nam w tym wysokiej jakości 3-szybowe okna dachowe. Nowoczesne okna, oferowane w pakiecie superTrio, doskonale doświetlają poddasze przez cały rok. SuperTrio to komplet: 3-szybowe okno dachowe + kołnierz termoizolacyjny Thermo + markiza zewnętrzna. Skupmy się jednak na oknach dachowych, gdyż ich różnorodność daje wiele nowych możliwości, z którymi warto się zapoznać. Prezentujemy zatem 4 ciekawe modele energooszczędnych, 3-szybkowych okien dachowych.

FPP-V U5 preSelect MAX

Innowacyjne, uchylno-obrotowe okno dachowe o współczynniku przenikania ciepła Uw= 1,0 W/m2K. Dwie oddzielone od siebie funkcje otwierania pozwalają nam na korzystanie z okna preSelect MAX w preferowany przez nas sposób. Wybór funkcji uchylnej lub obrotowej realizowany jest w prosty sposób dzięki umieszczonemu w dolnej części ościeżnicy przełącznikowi. Funkcja uchylna pozwala nawet wysokiej osobie na swobodne podejście do krawędzi okna i cieszenie się nieograniczonym widokiem na zewnątrz. Funkcja obrotowa służy między innymi do wygodnego mycia zewnętrznej szyby. Unikatowa konstrukcja okien pozwala na wykonanie ich w dużych rozmiarach – nawet 134 x 140 cm, co pozwala jeszcze lepiej doświetlić wnętrza.

FTP-V U5

Obrotowe okno dachowe z pakietem 3-szybowym U5, o współczynniku Uw = 0,97 W/m2K. Parametr termoizolacyjności na tak dobrym poziomie, czyni produkt bardzo dobrym wyborem do budynków energooszczędnych. Jest to wygodne w obsłudze okno dachowe z klamką zamontowaną w dolnej części skrzydła i możliwością obrotu o 180° w celu wygodnego umycia zewnętrznej szyby. Tak samo, jak wszystkie inne okna dachowe FAKRO, FTP-V U5 posiada zewnętrzną szybę hartowaną, objętą dożywotnią gwarancją na gradobicie.

FGH-V P5 Galeria

Okno balkonowe o innowacyjnej konstrukcji i współczynniku Uw = 1,1 W/m2K. To duże, dwuskrzydłowe okno po otwarciu tworzy balkon. Dzięki niemu możemy w każdej chwili nawiązać kontakt z przyrodą, nie wychodząc z pomieszczenia na poddaszu. Wśród okien tego typu, Galeria wyróżnia się bardzo praktycznie zaprojektowanymi barierkami. Po zamknięciu okna, chowają się one pod oblachowaniem, dzięki czemu nie ulegają zabrudzeniu bądź uszkodzeniu, a korzystanie z okna staje się przyjemniejsze. Górne skrzydło okna może być otwierane również obrotowo, co ułatwia mycie zewnętrznej szyby.

Okna kolankowe

Są przeznaczone do montażu w ścianie kolankowej, w zespoleniu z oknami dachowymi. Ich współczynnik Uw wynosi 0,88 W/m2K. Zastosowany w nich pakiet szybowy P5, oprócz świetnej izolacyjności termicznej, zapewnia również bezpieczeństwo dzięki wewnętrznej szybie laminowanej. Okna kolankowe pozwalają na jeszcze lepsze doświetlenie pomieszczeń na poddaszu oraz rozległy widok na zewnątrz.

Przeszklenia oszczędzające energię przez cały rok

Komory pakietów 3-szybowychw oknach FAKRO wypełnione są gazem szlachetnym. Pomiędzy taflami szkła znajduje się tzw. „ciepła” ramka dystansowa, która poprawia termoizolacyjność oraz trwałość okna. Powłoki niskoemisyjne minimalizują przenikanie energii cieplnej. W zimie powłoki ograniczają straty energii, ponieważ odbijają ciepło z powrotem do pomieszczenia. Umożliwiają jednak bierne pozyskiwanie ciepła słonecznego, co pozwala na zmniejszenie zapotrzebowania na ogrzewanie. W lecie powłoki częściowo odbijają ciepło dochodzące z zewnątrz, lecz proces ten powinien być dodatkowo wspomagany przez markizy zewnętrzne, które bardzo skutecznie zatrzymują ciepło, chroniąc wnętrza przed przegrzewaniem. Pozwala to ograniczyć nagrzewanie pomieszczeń nawet o 10 °C. Nowoczesne pakiety 3-szybowe w oknach FAKRO pozwalają obniżyć rachunki za ogrzewanie zimą oraz za chłodzenie pomieszczeń w okresie upałów. Szeroki wybór 3-szybowych okien dachowych sprawia, że możemy budować ekologiczne budynki i jednocześnie cieszyć się ich pełną funkcjonalnością. Wybór dobrej jakości produktu jest kluczowym czynnikiem, wpływającym na zapewnienie komfortu korzystania z naszego domu przez długie lata.