Dobry monter drzwi

İş

Mężczyźni są jak drzwi, jak nie trzaśniesz, to się nie zamkną – słyszymy w znanej anegdocie… Chociaż zdanie może wydawać się bulwersujące – i słusznie – to analogia zwraca uwagę na problem niewłaściwego montażu wyrobów stolarki otworowej. Źle zamontowane drzwi mogą przysporzyć nam problemów z ich zamykaniem. Aby uniknąć tego typu nieprzyjemnych przygód, warto zatroszczyć się o prawidłową instalację zakupionego wyrobu, zlecając prace sprawdzonym fachowcom.

 

Zakup wysokiej jakości drzwi zewnętrznych to relatywnie spory wydatek w budżecie rodziny. Aby drzwi służyły nam przez długie lata, nie warto jednak przesadnie oszczędzać. Dobierzmy model, który będzie harmonizował z elewacją budynku oraz zwróćmy uwagę na parametry techniczne, w tym przede wszystkim izolację akustyczną i termiczną. Pamiętajmy również, że produkt będzie w pełni spełniał swoje funkcje, jeśli zadbamy o jego prawidłową instalację.

 

Większość właścicieli domów nie dysponuje fachową wiedzą ani doświadczeniem z zakresu montażu, dlatego jeśli nie jesteśmy w stanie samodzielnie zamontować drzwi, skorzystajmy z pomocy fachowca. Szukajmy profesjonalnych monterów z wieloletnim doświadczeniem, którzy znają tajniki dobrego montażu, a prace wykonają terminowo, sprawnie oraz dbają o zachowanie porządku. Poświadczeniem kompetencji zawodowych montera są zarówno certyfikaty, jak i referencje od zadowolonych klientów.

 

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup drzwi wraz z usługą montażową w punktach sprzedaży autoryzowanych przez producentów stolarki otworowej. Zyskujemy wówczas pewność, że montaż zostanie przeprowadzony przez profesjonalną ekipę. Można zdać się również na rekomendację rodziny, znajomych czy sąsiadów. Pozytywne opinie z najbliższego otoczenia mają dużą wartość. Nie zaszkodzi także przyjrzenie się informacjom o danej ekipie montażowej zamieszczonym na forach internetowych.

 

Zapoznanie się choćby z podstawami technik montażu pomoże nam uniknąć tzw. „partaczy”, którzy bazują na niewiedzy swoich klientów. Trzeba też uważać na fachowców „od wszystkiego”, którzy prace w zakresie instalacji drzwi zewnętrznych mogli wykonywać tylko od czasu do czasu, więc trudno im było zgromadzić niezbędne doświadczenie i zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami. Dlatego najlepiej wybrać ekipę specjalizującą się w montażu wyrobów stolarki otworowej,  a szczególnie stolarki drzwiowej. Przydatna będzie także rozmowa „na żywo” ze specjalistą, który zdobył nasze zaufanie dzięki referencjom czy podczas rozmowy telefonicznej. Niech przyjedzie na miejsce, zwymiaruje otwór, doradzi odpowiednią metodę montażu.

 

Poza wyborem solidnych drzwi, równie istotny jest także dobór profesjonalnej ekipy montażowej. Tylko takie połączenie daje nam satysfakcję z wieloletniej, bezproblemowej i komfortowej eksploatacji drzwi zewnętrznych.