Monter stolarki budowlanej – zawód z przyszłością!

Monter stolarki budowlanej – zawód z przyszłością!

 

Związek POiD zorganizował konkurs dla Klas Patronackich „DOBRY MONTAŻ”. Zadaniem uczniów jest przygotowanie 90-sekundowego filmu promującego zawód montera stolarki budowlanej oraz dodatkowo – ideę dobrego montażu.

Działania realizowane są w ramach trwającej odsłony kampanii „DOBRY MONTAŻ”, we współpracy z jej Partnerami i mają na celu wsparcie szkół, które ogłoszą w tym roku nabór do klas o profilu „Monter stolarki budowlanej”. Ponadto, angażują w projekt uczniów, a w dalszej kolejności – także lokalne społeczności.

Podczas nagrań filmów, uczniowie mają okazję wykazać się kreatywnością – pozostawiona jest im pełna dowolność co do stworzenia scenariusza. Możemy się więc spodziewać nieszablonowych pomysłów i ciekawego ujęcia tematu. Zwycięski film zostanie wyłoniony poprzez głosowanie internautów na Facebook’u „DOBRY MONTAŻ”. Na autorów najlepszej pracy konkursowej – czeka nagroda pieniężna w wysokości 3000 PLN. Każdy z zespołów uczestniczących w tym działaniu otrzyma też zestaw gadżetów.

 

Na początku marca w szkołach (w Białymstoku, Bytomiu, Gdańsku, Nowym Dworze Mazowieckim i Poznaniu) odbyły się spotkania z przedstawicielem Organizatora, podczas których omówione zostały szczegóły dotyczące projektu. Minirelację ze spotkań prezentujemy poniżej.

 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 23 kwietnia 2018 roku. Tymczasem, uczestnikom pozostaje życzyć „budowlanych” inspiracji i powodzenia!