PORTA otwiera „Akademię Dobrego Montażu”

PORTA KMI Poland – Partner kampanii „DOBRY MONTAŻ” – otworzyła Akademię Dobrego Montażu, w której monterzy oraz uczniowie przygotowujący się do wykonywania tego zawodu będą zdobywać fachową wiedzę z zakresu instalacji wyrobów stolarki budowlanej.

Akademia Dobrego Montażu to 1800 mkw. przestrzeni w nowo oddanym do użytku budynku przy ul. Sportowej 52 w wielkopolskim Zbąszyniu. Znalazły się tam sale szkoleniowe i wyposażone w narzędzia oraz materiały pomieszczenia, gdzie grupy monterskie będą się uczyć prawidłowego montowania ościeżnic i skrzydeł marki Porta Drzwi. Jest to zwłaszcza istotne w przypadku najbardziej wymagających produktów, jak np. drzwi techniczne, przeciwpożarowe czy akustyczne. Monterzy na miejscu będą też poznawać nowo wprowadzane do oferty rozwiązania i techniki mające zastosowania w szczególnie skomplikowanych projektach budowlanych. Oprócz tego szkolenia będą dotyczyć również komunikacji z inwestorem czy obsługi klienta na najwyższym poziomie.

Z Akademii, oprócz zawodowców, będą też korzystać adepci sztuki montażu. PORTA planuje tam zorganizować warsztaty i szkolenia dla uczniów ze szkoły w Zbąszyniu.