Marcopol

O FIRMIE

Marcopol to lider rynku elementów złącznych, producent i dostawca najwyższej jakości elementów montażowych.
Nasza oferta dedykowana dla branży stolarki otworowej to:

 • wkręty ościeżnicowe WOS, WOW
 • kotwy ościeżnicowe (dyble metalowe) KOS, KOM
 • kotwy montażowe do profili PVC, drewnianych i aluminiowych
 • kliny i podkładki montażowe
 • systemy uszczelnień  (folie i taśmy rozprężne).

Titanium PRO to  wysokogatunkowa chemia budowlana niezbędna do nowoczesnego montażu (piany montażowe, ognioodporna B1, flexi i inne). Są to produkty cechujące się doskonałą rozszerzalnością, wysoką wydajnością i izolacyjnością. Jakość naszych produktów potwierdzają aprobaty i rekomendacje techniczne ITB.

Marcopol jest również laureatem wielu nagród, są to  m.in. Budowlana Marka Roku i Laur Konsumenta – Top Marka 2018.

www.marcopol.pl

EKSPERT

Paweł Musiał

Product Manager

tel. kom. (+48) 607 290 296
tel. (+48 58) 55 40 422

PROPONOWANY PRODUKT


Kotwy ościeżnicowe
(dyble metalowe) umożliwiają bezpośredni montaż ościeżnicy do muru zapewniając w ten sposób sztywne mocowanie, szczególnie zalecane przy montażu dużych i ciężkich okien lub drzwi.

Kotwa ościeżnicowa KOM – dedykowana jest w szczególności do montażu stolarki otworowej w ceramicznych materiałach drążonych takich jak: pustaki ceramiczne, cegły dziurawki oraz w bloczkach silikatowych otworowanych oraz betonu komórkowego.

Kotwa ościeżnicowa KOS – dedykowana do montażu stolarki otworowej w szczególności w podłożach pełnych z betonu zwykłego, cegieł ceramicznych pełnych, cegieł silikatowych, gazobetonu i betonu komórkowego.


Stalowe kotwy montażowe
wykonane z blachy o minimalnie grubości 1,5mm wykorzystuje się przy montażu okien i drzwi wykonanych z PVC, aluminium czy drewna.

Służą do prawidłowego przytwierdzania ościeżnicy do muru zapewniając przy tym elastyczność połączenia (niwelują niewielkie odkształcenia powstające wskutek ruchów konstrukcji). Zalecany rozstaw między kotwami nie powinien przekraczać 70cm, a odległość od naroży nie powinna być większa niż 15 cm.

Mocowanie kotew montażowych do muru ościeża można wykonać za pomocą wkrętów samogwintujących WOS lub WOW, które osadzamy bezpośrednio w podłożu po wstępnym nawierceniu otworu wiertłem o mniejszej średnicy. Łączniki te gwintują ścianki otworu tworząc tzw. zamocowanie kształtowe.


Piany montażowe Titanium PRO:

 • specjalna formuła dedykowana do uszczelnień szczelin montażowych przy montażu stolarki w maksymalnej klasie odporności do EI120;
 • wersje produktowe dedykowane do montażu w niskich temperaturach, oraz do elastycznych wypełnień szczelin montażowych;
 • niskoprężna formuła dedykowana w szczególności do prac montażowych zabezpiecza przez wypatrzeniem lub odkształceniem ram;
 • szerokie portfolio produktów pozwala wybrać najbardziej optymalną do warunków montażu oraz otoczenia pianę montażową;
 • niski współczynnik przewodzenia ciepła zapewnia wysoką izolacyjność termiczną wypełnienia spoin montażowych co zabezpiecza przed startami ciepła;
 • doskonała lepkość zapewnia przywieranie praktycznie do wszystkich podłoży budowlanych;