Soudal

O FIRMIE

Soudal jest największym na świecie producentem pian poliuretanowych w areozolu oraz czołowym dostawcą klejów i mas uszczelniających. Dzięki doświadczeniom zebranym w ciągu 50 lat działalności oraz systematycznym inwestycjom w badania i rozwój koncern osiągnął wiodącą pozycję na międzynarodowym rynku chemii budowlanej. Firma specjalizuje się w produkcji nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań dla budownictwa i wielu gałęzi przemysłu, jest twórcą kompletnych systemów uszczelnień i montażu. Soudal Window System – system szczelnego montażu stolarki otworowej doskonale wpisuje się w europejską politykę podniesienia energooszczędności budynków. W jego skład wchodzą piany poliuretanowe, taśmy paroizolacyjne i masy uszczelniające. Wszystkie produkty cechuje innowacyjność, zgodność z polskimi i europejskimi normami. Ich jakość potwierdzają liczne nagrody i certyfikaty a także uznanie jakim cieszą się wśród profesjonalistów.

W Polsce produkty Soudal zastosowano m.in. przy budowie Stadionu Narodowego w Warszawie, Stadionu Miejskiego w Lublinie, Siedziby PKOL w Warszawie, Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, Lotniska w Świdniku, Centrum Kopernika w Warszawie, Muzeum Chopina w Warszawie, Centrum Handlowego Złote Tarasy w Warszawie.

www.soudal.pl

EKSPERT

Marek Wyszkowski
Doradca Techniczno – Handlowy

Email: mwyszkowski@soudal.pl

SKONTAKTUJ SIĘ

PROPONOWANY PRODUKT

 

Soudal Window System – system do trójwarstwowego montażu stolarki otworowej

Soudal Window System zapewnia trwałe i skuteczne uszczelnienie złącza okiennego. System składa się z piany poliuretanowej, taśmy paroszczelnej i taśmy paroprzepuszczalnej oraz kleju montażowego do taśm. Stosując montaż trójwarstwowy, ograniczamy straty energii, ryzyko powstawania mostków termicznych, zawilgocenia glifów i wykwitów pleśni na ościeżu i ościeżnicy okna.
Wykonanie uszczelnienia stolarki okiennej z zastosowaniem Soudal Window System polega na przymocowaniu okiennych taśm paroizolacyjnych do kształtowników okna, uszczelnieniu przestrzeni miedzy ościeżem a ościeżnicą elastyczną pianka poliuretanową, a następnie przyklejeniu taśm do ościeżnicy, tak by pianka była osłonięta na całym obwodzie, z zachowaniem zasady „szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz”.