Klimas Wkręt-met

O FIRMIE

Klimas Wkręt-met to wiodący polski producent technik zamocowań budowlanych z 27-letnim doświadczeniem w branży. Produkty marki spełniają najwyższe standardy polskie oraz europejskie i trafiają na rynki 60 krajów świata. Jedną z głównych kategorii produktowych marki są łączniki do stolarki otworowej. Kategoria ta podzielona jest na dwa segmenty: wkręty do produkcji stolarki otworowej oraz łączniki do jej późniejszego montażu. Wieloletnia współpraca z firmami z branży stolarki budowlanej zaowocowała gwarancją dostarczania produktów najwyższej jakości, które przechodzą 100-procentową kontrolę na każdym etapie produkcji.

www.wkret-met.com

EKSPERT

Henryk Ziobro

Product Manager, Dział techniczny

Email: h.ziobro@wkret-met.com

SKONTAKTUJ SIĘ

PROPONOWANY PRODUKT

WHO

Łącznik samogwintujący WHO

Łączniki typu WHO – samogwintujące – są przeznaczone do montażu stolarki zarówno w montażu przelotowym, jak i w montażu z wykorzystaniem kotew i konsoli.

Łącznik samogwintujący WHO o średnicy 7,5 mm (średnica otworu montażowego 6,0 mm) służy do mocowania stolarki budowlanej z profili PCV. Przy montażu przelotowym należy w ramie stolarki wywiercić wiertłem do metalu otwór wstępny równy średnicy łącznika (wiercenie przez profil PCV oraz wzmocnienie stalowe profilu ramy). Pod główką łącznika znajdują się specjalne ryfle nacinające tworzywo podczas jego wkręcania, co sprawia iż powierzchnia główki licuje się z profilem PCV. Łącznik przeznaczony do montażu stolarki PCV w podłożach z betonu i cegły pełnej.

Głębokość otworu montażowego dla łączników WHO powinna być większa o 10 mm niż ich efektywna głębokość zakotwienia.

WHOW

Łącznik samogwintujący WHOW

Łączniki typu WHOW – samogwintujące – są przeznaczone do montażu stolarki zarówno w montażu przelotowym, jak i w montażu z wykorzystaniem kotew i konsoli.

Łącznik samogwintujący WHOW o średnicy 7,5 mm (średnica otworu montażowego 6,0 mm) służy do montażu stolarki drewnianej, ponieważ kształt oraz średnica główki powoduje jej pełne zagłębienie w drewnie podczas wkręcania, a tym samym jej zlicowanie z powierzchnią ramy. W montażu przelotowym należy wywiercić w ramie otwór wstępny o średnicy równej średnicy łącznika. Łącznik dedykowany do montażu stolarki drewnianej w podłożu z betonu oraz cegieł pełnych.

Głębokość otworu montażowego dla łączników WHOW powinna być większa o 10 mm niż ich efektywna głębokość zakotwienia.