Cykl szkoleń dla uczniów w roku szkolnym 2020/2021 zakończony

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Cykl szkoleń dla uczniów w roku szkolnym 2020/2021 zakończony

W ramach kampanii „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ” zostało zorganizowanych do tej pory łącznie aż 10 szkoleń dla uczniów szkół branżowych aspirujących do wykonywania zawodu montera stolarki budowlanej i pokrewnych profesji. W ostatnim czasie zostały zrealizowane trzy kończące cykl edukacyjny webinaria: dwa we współpracy z Partnerami akcji, ekspertami marek Hörmann i BFT, a jedno pod przewodnictwem Związku POiD.

Szkolenia w ramach kampanii „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ” miały charakter digitalowy. Zostały wdrożone jeszcze w 2020 roku w momencie zamknięcia szkół w związku z pandemią koronawirusa. Zaistniała wówczas potrzeba wparcia nauczycieli w ich misji edukacyjnej. Webinaria od razu spotkały się z pozytywnym odbiorem, dlatego zostały wznowione w nowym roku szkolnym, dobiegającym właśnie końca. Uczniowie z klas branżowych zaproszeni do programu przez Związek POiD, zyskali ponadto własną platformę do komunikacji na Facebooku – grupę dyskusyjną „Porozmawiajmy o dobrym montażu”, która szybko stała się skarbnicą wiedzy.

Szkolenia były prowadzone zazwyczaj w cyklach miesięcznych. W kwietniu miało miejsce webinarium z ekspertem marki Hörmann (producent m.in. innowacyjnych bram garażowych i drzwi wejściowych). Dariusz Poloczek opowiedział o sposobach mechanicznego łączenia drzwi zewnętrznych ze ścianą, przedstawił, jak powinna wyglądać izolacja. Wspomniał także o montażu w warstwie ocieplenia na bazie ciepłej belki montażowej. W czerwcu odbyły się zaś dwa szkolenia. Pierwsze z nich poprowadził ekspert BFT Polska (producent m.in. wysokiej klasy napędów do bram) – Roman Trzciński. Wykład dotyczył specyfiki montażu automatyki do bram. Szkoleniowiec zaprezentował rodzaje automatów i kryteria ich doboru, a także zasady instalacji. Drugi webinarium czerwcowe poprowadził Augustyn Zioło ze Związku POiD. Doradca techniczny stowarzyszenia zaprezentował tematykę montażu drzwi wewnątrzlokalowych i wewnętrznych wejściowych.

W następnym roku szkolnym przewidziana jest kontynuacja szkoleń.

Uczniów i nauczycieli zainteresowanych uczestnictwem w webinariach zapraszamy do kontaktu z Biurem Związku POiD: https://poid.eu/kontakt/