Klasy patronackie „DOBRY MONTAŻ” odwiedziły fabryki firmy KRISPOL we Wrześni

Klasy patronackie „DOBRY MONTAŻ” odwiedziły fabryki firmy KRISPOL we Wrześni

Blisko 70 uczniów ze szkół w Gdańsku, Wadowicach i Zbąszyniu gościło w kwietniu bieżącego roku w zakładach produkcyjnych firmy KRISPOL we Wrześni. Wizyty odbyły się w ramach współpracy realizowanej przy kampanii edukacyjnej „DOBRY MONTAŻ”.

Wyjazdy obejmowały nie tylko zwiedzanie hal produkcyjnych KRISPOL, lecz również szkolenia produktowe i montażowe, dzięki którym uczniowie mogli zapoznać się z profesjonalnym montażem stolarki budowlanej. Pozwoliło to młodym adeptom sztuki budowlanej spojrzeć na pracę montera w sposób praktyczny i wykraczający poza książkową wiedzę, którą zdobywają na co dzień w murach szkoły.

Działania prowadzone w ramach kampanii „DOBRY MONTAŻ”, przy zaangażowaniu wiodących firm z reprezentowanej przez Związek POiD branży umożliwiają uczniom klas patronackich zapoznanie się z prawidłową instalacją wyrobów stolarki budowlanej i poznanie specyfiki pracy monterów.

Zawód montera stolarki budowlanej został zakwalifikowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako nowa profesja w grudniu 2017 roku, wtedy został również wpisany na listę zawodów szkolnictwa wyższego. Nad podstawą programową i przygotowaniem materiałów edukacyjnych dla uczniów pracował cały sztab ekspertów z największych firm branżowych. –  Udział w tym projekcie jest nam szczególnie bliski, gdyż konstruktorzy z Działu Zarządzania Produktem aktywnie uczestniczyli w procesie tworzenia podręczników do nauki zawodu. Czujemy się więc odpowiedzialni za przyszłych ambasadorów Dobrego Montażu i chętnie gościliśmy ich w naszej Akademii. To ważny filar naszej strategii wysokiej jakości, której ostatnim elementem jest doskonały montaż – mówi Katarzyna Kozłowska, Marketing Manager firmy KRISPOL, wiodącego europejskiego producenta bram i stolarki otworowej.

Relację filmową z wizyt można obejrzeć pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=tsCQsFqcgJw