Klasy patronackie „DOBRY MONTAŻ” odwiedziły fabryki firmy KRISPOL we Wrześni

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Klasy patronackie „DOBRY MONTAŻ” odwiedziły fabryki firmy KRISPOL we Wrześni

Blisko 70 uczniów ze szkół w Gdańsku, Wadowicach i Zbąszyniu gościło w kwietniu bieżącego roku w zakładach produkcyjnych firmy KRISPOL we Wrześni. Wizyty odbyły się w ramach współpracy realizowanej przy kampanii edukacyjnej „DOBRY MONTAŻ”.

Wyjazdy obejmowały nie tylko zwiedzanie hal produkcyjnych KRISPOL, lecz również szkolenia produktowe i montażowe, dzięki którym uczniowie mogli zapoznać się z profesjonalnym montażem stolarki budowlanej. Pozwoliło to młodym adeptom sztuki budowlanej spojrzeć na pracę montera w sposób praktyczny i wykraczający poza książkową wiedzę, którą zdobywają na co dzień w murach szkoły.

Działania prowadzone w ramach kampanii „DOBRY MONTAŻ”, przy zaangażowaniu wiodących firm z reprezentowanej przez Związek POiD branży umożliwiają uczniom klas patronackich zapoznanie się z prawidłową instalacją wyrobów stolarki budowlanej i poznanie specyfiki pracy monterów.

Zawód montera stolarki budowlanej został zakwalifikowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako nowa profesja w grudniu 2017 roku, wtedy został również wpisany na listę zawodów szkolnictwa wyższego. Nad podstawą programową i przygotowaniem materiałów edukacyjnych dla uczniów pracował cały sztab ekspertów z największych firm branżowych. –  Udział w tym projekcie jest nam szczególnie bliski, gdyż konstruktorzy z Działu Zarządzania Produktem aktywnie uczestniczyli w procesie tworzenia podręczników do nauki zawodu. Czujemy się więc odpowiedzialni za przyszłych ambasadorów Dobrego Montażu i chętnie gościliśmy ich w naszej Akademii. To ważny filar naszej strategii wysokiej jakości, której ostatnim elementem jest doskonały montaż – mówi Katarzyna Kozłowska, Marketing Manager firmy KRISPOL, wiodącego europejskiego producenta bram i stolarki otworowej.

Relację filmową z wizyt można obejrzeć pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=tsCQsFqcgJw