DOBRY MONTAŻ

– BUDUJESZ DLA POKOLEŃ

to kampania społeczna Związku POiD, realizowana we współpracy z Partnerami – firmami z branży stolarki budowlanej, które są prekursorami zielonego budownictwa.

Organizator kampanii

Związek POID

Związek Polskie Okna i Drzwi (POiD) to największa organizacja skupiająca działających w Polsce producentów, dostawców i dystrybutorów stolarki budowlanej. Zrzeszone w organizacji firmy są elitą branży – Orłami Polskiej Stolarki. Związek POiD kreuje rozwój branży w otoczeniu liderów – rzetelnych podmiotów, które łączy profesjonalizm i wspólne cele.

Inicjatywa jest kontynuacją akcji "DOBRY MONTAŻ",

realizowanej od 2014 roku.

CEL

Akcja ma na celu edukację proekologiczną Polaków w zakresie inwestycji budowlanych – zainspiruje ich do wyboru energooszczędnych rozwiązań i technik montażowych przy budowie czy remoncie domu.

WIEDZA

Za sprawą kampanii inwestorzy poznają zatem zalety rozwiązań produkowanych z recyklingu czy wykorzystujących energooszczędne, proekologiczne technologie. Dodatkowo, usłyszą o korzyściach dla ekologii, budżetu domowego, własnego komfortu, płynących z dobrego montażu wyrobów stolarki budowlanej. Będą mogli znaleźć profesjonalnych monterów za sprawą wyszukiwarki. Co więcej, zyskają wiedzę na temat gospodarki o obiegu zamkniętym oraz dowiedzą się o możliwości dofinansowania inwestycji w termomodernizację domu, m.in. z programów rządowych.

W ostatnim czasie świadomość ekologiczna Polaków wzrosła. Z badań Ministerstwa Klimatu i Środowiska wynika bowiem, że dla 94% rodaków zmiany klimatu to ważny problem. Co istotne, aż 73% badanych myśli perspektywicznie i dba o środowisko w trosce o przyszłe pokolenia. Dlatego, za pośrednictwem kampanii „DOBRY MONTAŻ – BUDUJESZ DLA POKOLEŃ”, chcielibyśmy ich uświadamiać, że mogą zatroszczyć się o czyste powietrze dla swoich dzieci i wnuków, budując, remontując i eksploatując swoje domy w sposób zrównoważony.