TERMOMODERNIZACJA

+ DOBRY MONTAŻ

to kampania edukacyjna Związku POiD, realizowana we współpracy z firmami z branży stolarki budowlanej i stowarzyszeniami branżowymi, ze wsparciem patronów honorowych, patronów merytorycznych i medialnych

Organizator kampanii

Związek POID

Związek Polskie Okna i Drzwi (POiD) to największa organizacja skupiająca działających w Polsce producentów, dostawców i dystrybutorów stolarki budowlanej. Zrzeszone w organizacji firmy są elitą branży – Orłami Polskiej Stolarki. Związek POiD kreuje rozwój branży w otoczeniu liderów – rzetelnych podmiotów, które łączy profesjonalizm i wspólne cele.

Inicjatywa jest kontynuacją akcji "DOBRY MONTAŻ",

realizowanej od 2014 roku.

CEL

Celem kampanii jest promocja kompleksowej termomodernizacji budynków jako skutecznego sposobu na czyste powietrze, oszczędność energii i cennych zasobów. Kampania zwraca również uwagę na rolę dobrych praktyk montażowych w procesie termomodernizacji i dostarcza informacji o tym, jak zdobyć dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze”.

WIEDZA

Jak dobrze przeprowadzić termomodernizację z dofinansowaniem, jakie rozwiązania wybrać i jak je zamontować? Dla każdego kto szuka informacji na ten temat, kampania „TERMOMODERNIZACJA + DOBRY MONTAŻ” dostarcza aktualnej, wiarygodnej wiedzy. W ramach kampanii pokazujemy korzyści płynące z termomodernizacji domu z wykorzystaniem energooszczędnych wyrobów wraz z dobrym montażem.

Działania kampanii można śledzić na bieżąco na Facebooku „DOBRY MONTAŻ” oraz stronie internetowej akcji. Publikowane są tu praktyczne porady na temat termomodernizacji i dobrego montażu, a w mediach branżowych dostępne są artykuły poradnikowe oraz inspiracyjne w tym zakresie. Na stronie www akcji można również znaleźć wyszukiwarkę polecanych punktów sprzedaży i montażu, a także rekomendowane do termomodernizacji rozwiązania. Kampania obejmuje też współpracę ze szkołami branżowymi i punktami dystrybucji wyrobów budowlanych oraz cykl webinarów (w tym webinar o programie „Czyste Powietrze”). Tematyka dobrego montażu jest obecna podczas MONTERIADY na targach BUDMA 2024 w Poznaniu.

Wobec niestabilnych cen energii, smogu i rosnących wymagań w zakresie energooszczędności budynków rozwiązaniem jest termomodernizacja. Najlepsze efekty przynosi kompleksowa termomodernizacja: wymiana stolarki, ocieplenie domu i wymiana źródła ciepła, dlatego kampania ma charakter ponadbranżowy. Do współpracy w ramach akcji zaprosiliśmy stowarzyszenia z sektora budowlanego, producentów oraz dostawców stolarki otworowej, dociepleń oraz innych komponentów, które mają wpływ na poprawę efektywności energetycznej budynków