Okna na bazie nowego systemu MB-79N. Odpowiedź ALUPROF na nowe przepisy WT 2021

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Okna na bazie nowego systemu MB-79N. Odpowiedź ALUPROF na nowe przepisy WT 2021

ALUPROF SA wprowadził do portfolio nowy produkt: system okienno-drzwiowy MB-79N. System okienny w sprzedaży już od stycznia 2021*. To nowoczesne rozwiązanie, służące do wykonywania wymagających izolacji termicznej i akustycznej elementów architektonicznej zabudowy zewnętrznej. System jest następcą popularnego i szeroko stosowanego w budownictwie systemu MB-70.

Ekonomiczny produkt w nowoczesnej odsłonie

System MB-79N może posłużyć do wykonywania wielu rodzajów konstrukcji, takich jak okna stałe, rozwierane, uchylne, uchylno-przesuwne.

– Jesteśmy przekonani, że nasz nowy produkt szybko przypadnie do gustu zarówno naszym klientom, jak i inwestorom. Zalety systemu okien MB-79N doceni każdy, kto poszukuje produktu spełniającego wysokie wymagania, a zarazem chce zachować optymalny poziom kosztów. Produkt ten jest dostępny w tym samym zakresie cenowym, co MB-70HI – podsumowuje Bożena Ryszka, Dyrektor Marketingu i PR w ALUPROF SA.

Budowa i parametry izolacyjne

Kształtowniki systemu MB-79N mają głębokości: 79 mm w przypadku skrzydła okiennego oraz 70 mm w przypadku ościeżnicy okienne. Ich konstrukcja podobnie jak w wielu innych systemach Aluprof pozwala na zlicowanie w oknach od strony zewnętrznej powierzchni skrzydła i ościeżnicy. Kształty profili pozwalają na budowę smukłych i wytrzymałych konstrukcji przy zachowaniu dobrej kinematyki.

System został opracowany z myślą o spełnieniu nowych wymagań Warunków Technicznych, które weszły w życie 1.01.2021 r., czyli UW dla okien do 0,9 W/(m2K). Jego kształtowniki, wyposażone w najnowszej technologii przekładki termiczne, umożliwiają produkcję konstrukcji o bardzo dobrej izolacyjności cieplnej. Wartość współczynnika przenikania ciepła Uf wynosi dla nich od 0,83 W/(m2K).

Warianty i kompatybilność

System jest dostępny w trzech wariantach budowy, różniących się poziomem izolacji. Wersja MB-79N E to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie z jednokomponentową uszczelką centralną, MB-79N ST to wariant z dwukomponentową uszczelką, a konstrukcję MB-79N SI (o najlepszej izolacyjności termicznej) oparto o profile wyposażone w dedykowane wkłady izolujące w strefie przekładek termicznych, optymalizujące parametry termiczne oraz w dwukomponentową uszczelkę centralną. Dodatkowo rozwiązanie jest kompatybilne ze znanymi i docenianymi przez klientów systemami MB-86 i MB-104 Passive. Pozwala to na wykorzystanie wspólnych akcesoriów i uszczelek oraz stosowanie najpopularniejszych okuć obwiedniowych renomowanych firm wraz z najnowocześniejszym i dostępnym w Polsce wyłącznie w ALUPROF SA okuciem AluPilot. To rozwiązanie, dzięki zminimalizowaniu liczby elementów oraz uproszczeniu montażu, pozwala skrócić proces produkcji okna o około 10 minut, co może być realną, kilkuprocentową oszczędnością czasu.

Kompatybilność systemów oznacza także używanie podczas produkcji okien z systemu MB-79N tego samego oprzyrządowania co w MB-86 (tego samego wykrojnika). Szeroki zakres kształtowników szczególnie w zakresie ościeżnic i przewiązek pozwala na wykonywanie w MB-79N analogicznie do MB-86 wielu rodzajów konstrukcji dostosowanych wyglądem dokładnie do wymagań klientów i założeń projektów architektonicznych.

Lider i innowator branży

ALUPROF SA należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty SA — notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, najnowocześniejszej i najszybciej rozwijającej się firmy produkcyjnej w branży aluminiowej w Europie Środkowo-Wschodniej. ALUPROF jest też jednocześnie jednym z liderów branży w Europie, dostarczając rozwiązania o uznanej, najwyższej jakości. Spółka posiada 5 zakładów produkcyjnych w Polsce oraz 9 spółek handlowych w Europie i USA. Jest obecna w 55 krajach oraz prowadzi ekspansję na kolejne światowe rynki. Firma dostarcza nowoczesne systemy fasadowe, przeciwpożarowe, konstrukcje antywłamaniowe oraz energooszczędne rozwiązania stosowane w budownictwie pasywnym, aluminiowe systemy okienno-drzwiowe, bramowe i roletowe. Rozwiązania firmy spełniają najbardziej restrykcyjne wymogi nowoczesnego budownictwa.

Więcej o systemie na: https://aluprof.eu/producenci/oferta/systemy-okienno-drzwiowe/mb-79n-system-okienno-drzwiowy-z-izolacja-termiczna#wizualizacja

*system drzwi w ofercie od kwietnia 2021 roku.