Okna dachowe FAKRO – nowa jakość życia

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Nasze życie to ciągłe zmiany. Zmienia się nasze środowisko, zmienia się nasz styl życia, nasze potrzeby. Zmienia się również nasze myślenie na temat budownictwa. Obecnie większego znaczenia nabierają zaawansowane technicznie, proekologiczne produkty, o szybkim i łatwym montażu. Dlatego też trwałe, funkcjonalne, bezpieczne i energooszczędne okna dachowe FAKRO są tak bardzo popularne. Stały się nieodłącznym elementem nowo wznoszonych budynków. Okna dachowe FAKRO dają możliwość stworzenia wymarzonego, nowoczesnego wnętrza pełnego naturalnego światła.

Energooszczędność

Podczas projektowania okien dachowych FAKRO jednym z najważniejszych priorytetów jest ich energooszczędność. Termoizolacyjna konstrukcja okien dachowych z 3- lub 4-szybowym pakietem gwarantują oszczędność energii cieplnej i niższe rachunki za ogrzewanie. Dodatkowo montowane wraz z kołnierzem uszczelniającym w wersji Thermo zyskują o nawet 15% lepszy współczynnik przenikania ciepła. Odpowiednio ukształtowane profile ram oraz nawiewnik w górnej części ościeżnicy umożliwiają napływ dużej ilości naturalnego światła, a także pasywne pozyskiwanie ciepła słonecznego w chłodne dni. Duża powierzchnia przeszklenia okien FAKRO umożliwia dotarcie większej ilości naturalnego ciepła z promieni słonecznych, które zimą nagrzewają pomieszczenia. Wpływa to bardzo pozytywnie na bilans energetyczny budynku, zarówno pod względem pozyskiwania jak i strat energii cieplnej. Przy obecnych wymogach budowlanych okna dachowe FAKRO znajdują uznanie w oczach architektów i inwestorów oraz klientów, którzy cenią sobie oszczędności w portfelu. Zastosowanie energooszczędnych okien dachowych na poddaszu nie tylko zmniejsza zapotrzebowanie na energię cieplną, ale także zmniejsza zanieczyszczenie powietrza, co pozwala chronić środowisko naturalne.

Ekologia

Okna dachowe FAKRO wytwarzane są z ekologicznych materiałów. W ofercie dostępne są zarówno okna drewniane, jak i PVC wykonane z tworzywa i aluminium. Drewno to surowiec naturalny i najbardziej bezpieczny dla zdrowia. Drewno użyte do produkcji okien dachowych FAKRO, pochodzi z lasów o planowanej gospodarce leśnej, a w całym procesie produkcji używamy ekologicznych materiałów, które są wolne od szkodliwych substancji. Nasze okna posiadają certyfikat FSC oraz deklarację środowiskową EPD. Oznacza to, że produkcja, wytwarzanie i użytkowanie drewnianych okien dachowych FAKRO w znikomy stopniu wpływa na środowisko naturalne i odbywa się zgodnie z przyjętymi standardami i wymogami środowiskowymi.

Okna dachowe FAKRO wykonane z PVC są także produktem ekologicznym, ponieważ profile ościeżnicy wykonane są aż w 63% z surowca powtórnie przetworzonego. W produkcji okien aluminiowo-tworzywowych wykorzystanie komponentów z recyklingu ma ogromny wpływ na ochronę środowiska. Dzięki takim zabiegom, znacząco zmniejszamy ilość odpadów i przyczyniamy się do ograniczenia zapotrzebowania branży budowlanej na paliwa kopalniane np. ropę naftową. Ponadto w oknach PVC poza samymi profilami, pozostałe materiały, takie jak szkło, aluminium i elementy stalowe, również mogą być praktycznie w 100% ponownie wykorzystane.

Jakość i trwałość

Okna dachowe to spokój na lata. Firma FAKRO od zawsze dba o najwyższą jakość oferowanych produktów, a klient i jego potrzeby są naszym priorytetem. Ciągły rozwój i udoskonalanie produktów zgodnie z trendami i oczekiwaniami rynku czyni nas jedną z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce. Nasze produkty są bezpieczne, ekologiczne i energooszczędne a ich wysoką jakość potwierdzają liczne krajowe i zagraniczne certyfikaty. Mamy również pewność, że nasze okna dachowe potrafią zapewnić komfort mieszkania na poddaszu przez długie lata. Pakiety szybowe stosowane w oknach dachowych FAKRO posiadają wieczystą gwarancję na gradobicie, a wszystkie okna dachowe są objęte 10-letnią gwarancją. Dajemy także możliwość wydłużenia gwarancji na drewniane obrotowe okna trzyszybowe z pakietem U5 aż do 20 lat. Należy również zwrócić uwagę, że wszystkie okna PVC są odporne na warunki atmosferyczne, nie pochłaniają wilgoci i nie wymagają malowania oraz częstych konserwacji.

Wygoda i funkcjonalność

Dobrze dobrane do każdego pomieszczenia na poddaszu okna dachowe zapewnią komfortowe warunki do odpoczynku, pracy czy zabawy. W oknach dachowych FAKRO, umieszczenie klamki w dolnej części skrzydła zapewnia ich komfortową obsługę. Nawet wyżej zamontowane okna dachowe są łatwo dostępne, a automatyczny nawiewnik V40P optymalnie dozuje ilość świeżego powietrza. Bezobsługowa wentylacja w oknach FAKRO zapewnia zdrowy mikroklimat na poddaszu oraz oszczędność energii cieplnej.

Aby w pełni cieszyć się komfortem mieszkania na poddaszu, nasze okna dachowe możemy wyposażyć w akcesoria wewnętrzne i zewnętrzne. Oryginalne akcesoria są w łatwe w montażu i gwarantują idealne dopasowanie do okien. Dodatki wewnętrzne umożliwiają regulację ilości i intensywności światła słonecznego wpadającego do wnętrza pod skośnym dachem. Dzięki nim możemy uzyskać zaciemnienie nawet w słoneczny dzień, jeśli potrzebujemy odpoczynku. Bogaty wybór typów i kolorów rolet czy żaluzji zapewni uzyskanie harmonii z wystrojem pomieszczenia. Akcesoria zewnętrzne służą głównie do zabezpieczenia wnętrza przed nagrzewaniem. Absorbują one promienie słoneczne już przed szybą i emitują ciepło na zewnątrz, skutecznie chroniąc przed ciepłem słonecznym.

Produkty FAKRO jak okna dachowe, dodatki wewnętrzne i zewnętrzne w wersji elektrycznej mogą być elementem inteligentnego domu. Do wyboru mamy dwie technologie: bezprzewodowy protokół transmisji danych Z-Wave lub także bezprzewodowy system WiFi. Produktami Z-Wave możemy sterować lokalnie za pomocą pilota, natomiast technologia WiFi pozwala na sterowanie poprzez aplikację ze smartfona. Wyposażając dom w czujniki oraz dodatkowe urządzenia, budynkiem można zarządzać poprzez aplikację ze smartfona z dowolnego miejsca na ziemi, będącego w zasięgu internetu.