Strefa dla przyszłych monterów – 3 kolejne szkolenia za nami

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Strefa dla przyszłych monterów – 3 kolejne szkolenia za nami

W październiku ubiegłego roku ruszył drugi cykl szkoleń online dla uczniów ze szkół branżowych, należących do Grupy na Facebooku: „Porozmawiajmy o dobrym montażu”, która stanowi strefę przydatnej wiedzy dla przyszłych monterów stolarki budowlanej. Za nami zatem już niemal 6 miesięcy działań. W jakich webinariach młodzież miała szansę uczestniczyć ostatnio?

 

Webinary o stolarce budowlanej i zasadach jej montażu przygotowują Partnerzy kampanii „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ”. W każdym miesiącu organizowane jest co najmniej jedno szkolenie. Do tej pory zostało zrealizowanych 6 praktycznych webinariów. Czas opowiedzieć o dwóch ostatnich, które odbyły się w lutym i marcu.

18 lutego br. z młodzieżą ze szkół branżowych spotkali się przedstawiciele dwóch marek: Aluprof i G-U Polska, którzy połączyli siły, aby przedstawić im zagadnienia związane ze stolarką wielkoformatową. Michał Marcinowski, reprezentujący Aluprof, opowiedział o zaletami aluminiowych systemów przesuwnych i harmonijkowych najwyższej klasy na przykładach konkretnych rozwiązań z oferty marki. Jarosław Wodzisławski z ramienia G-U Polska, uzupełnił zaś prelekcję o kwestie montażowe przeszkleń tarasowych, wspominając m.in. o zadaniach montera, podobieństwach i różnicach między oknami i systemami HS czy o prawidłowym przygotowaniu podwalin.

24 marca br. miało miejsce z kolei pierwsze z dwóch szkoleń przygotowywanych przez markę FAKRO. Maciej Gizicki przedstawił uczniom rzeczowo zagadnienia związane z montażem okien dachowych. Opowiedział m.in. o zasadach doboru okna w zależności od kąta nachylenia dachu, pakietach szybowych, typach stolarki okiennej czy funkcjach kołnierza. 29 marca br. odbyło się zaś drugie webinarium pod przewodnictwem FAKRO, tym razem o technologii montażu systemów osłonowych. Ekspert mówił o sposobach na zapobieganie przegrzewaniu się pomieszczeń. Zaprezentował zalety markiz zewnętrznych i technikę ich instalacji.

Do facebookowej grupy „Porozmawiajmy o dobrym montażu” należy obecnie ponad 140 osób, a ciągle przybywa zgłoszeń. Przed nami jeszcze 3 miesiące ciekawych spotkań merytorycznych z uczniami. Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli i uczniów ze szkół branżowych, którzy jeszcze nie należą do grupy, do udziału w kolejnych szkoleniach. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z biurem Związku POiD – telefoniczny: (22) 743 87 02, 608 222 296, lub mailowy: biuro@poid.eu. Aktualny cykl szkoleniowy potrwa jeszcze do czerwca br.