Szczelny montaż okien z zastosowaniem SOUDAL WINDOW SYSTEM

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Soudal Window System skutecznie przeciwdziała ucieczce ciepła z budynku przez okna dzięki prawidłowemu uszczelnieniu styku solarki ze ścianą zewnętrzną. W tym celu stosowane są – oprócz pianki poliuretanowej jako materiału termoizolacyjnego – taśmy paroizolacyjne lub płynne membrany, które chronią piankę przed degradacją na skutek zawilgocenia.

Soudal Window System (SWS) należy do flagowych rozwiązań firmy Soudal, opracowanych z myślą o energooszczędnym budownictwie. System ten gwarantuje trwałe uszczelnienie złącza okiennego i polega na wykorzystaniu w pracach montażowych trzech współpracujących ze sobą warstw. Warstwę bazową stanowi pianka poliuretanowa, która dokładnie wypełnia szczelinę między ramą okienną i murem.

Pianki z systemu SWS odznaczają się doskonałymi parametrami izolacyjności cieplnej i akustycznej, jednak muszę pozostać suche, by nie utracić z czasem swoich właściwości. Stąd bardzo istotne jest właściwe zabezpieczenie pianki przed działaniem wilgoci, która może przedostać się do niej zarówno z wnętrza pomieszczeń, jak i z otoczenia budynku. Do ochrony pianki używane są taśmy okienne SWS lub płynne membrany Soudatight.

Taśmy i membrany paroszczelne przeciwdziałają wnikaniu wilgoci od wewnątrz, natomiast taśmy i membrany paroprzepuszczalne zapobiegają wnikaniu wilgoci od zewnątrz, umożliwiając przy tym migrację pary wodnej w odwrotnym kierunku.

Taśmy paroizolacyjne SWS

W niektórych sytuacjach rekomendowane jest użycie taśm okiennych SWS, w innych – płynnych membran Soudatight. Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że przed naklejeniem taśm paroizolacyjnych musimy odpowiednio przygotować otwory okienne, tj. dokładnie je wyrównać i ustabilizować. Jeżeli realizacja tego typu prac przygotowawczych nie stanowi problemu, to taśmy okienne SWS będą optymalnym rozwiązaniem. Co więcej, oferta taśm okiennych SWS obejmuje również takie, które mogą być aplikowane w ujemnych temperaturach. Ich zastosowanie w połączeniu z zimowymi piankami poliuretanowymi SWS umożliwia zatem wykonanie trójwarstwowego montażu okien również w mroźne dni.

Szczegółowe instrukcje dotyczące ciepłego montażu okien z zastosowaniem taśm paroizolacyjnych SWS: https://www.youtube.com/watch?v=C4w-xILezew

 

Odtwórz wideo

Płynne membrany Soudatight

W przeciwieństwie do wybranych taśm okiennych SWS, płynne membrany Soudatight nie mogą być aplikowane w ujemnych temperaturach. Ich atutem jest jednak to, że nie wymagają specjalnego przygotowania ościeży. Doskonale sprawdzą się zatem szczególnie podczas wymiany stolarki okiennej w termomodernizowanych lub zabytkowych obiektach, w których wyrównanie i ustabilizowanie otworu okiennego bywa bardzo czasochłonne, a niekiedy nawet niemożliwe.

Szczegółowe instrukcje dotyczące ciepłego montażu okien z zastosowaniem płynnych membran Soudatight: 

https://www.youtube.com/watch?v=eTf4IX6Ao9M

Odtwórz wideo