Wymiana bramy garażowej-jak to zrobić?

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Garaż to funkcjonalna przestrzeń, w której możemy nie tylko bezpiecznie przechowywać samochód, ale też urządzić przydomowy warsztat lub spiżarnię. Z czasem użytkowany już garaż może wymagać modernizacji, a ważnym elementem tej inwestycji jest wymiana starej bramy garażowej na nową. Jak to zrobić, żeby zwiększyć swój komfort i zyskać oszczędności?

Wymiana bramy garażowej daje zupełnie nowe możliwości korzystania z garażu i dopasowania go do naszych aktualnych potrzeb. Termomodernizacja jest także sposobem na oszczędność – zamiast starej bramy garażowej montujemy nowoczesny wyrób wysokiej jakości, który dodatkowo możemy zautomatyzować. Wreszcie, jest to również rozwiązanie, które zwiększa estetykę całego domu – rodzaj wykończenia i kolorystykę bramy możemy dobrać zgodnie ze swoimi oczekiwaniami i wyglądem elewacji budynku.

Brama garażowa do renowacji

Wymiana bramy garażowej może wydawać się problematyczna, bo trzeba wpasować nowy produkt w istniejącą zabudowę, gdzie często np. nadproże jest zbyt niskie lub też nie ma go w ogóle. Na szczęście możemy skorzystać z rozwiązań stworzonych specjalnie z myślą o renowacji garażu. Przykładem są garażowe bramy segmentowe z serii RenoSystem firmy WIŚNIOWSKI. To uniwersalna, „szyta na miarę” konstrukcja, która sprawdza się w wymagających miejscach, gdzie brakuje przestrzeni bocznych lub nadproża. – Modernizacja garażu z bramami RenoSystem jest łatwa. Inwestor musi tylko podać nam wymiary otworu montażowego i wybrać sposób montażu, a my dopasujemy rozwiązanie skrojone do potrzeb – mówi Aneta Kroczek-Macheta, menedżer produktu bramy garażowe w firmie WIŚNIOWSKI, która jest Partnerem kampanii „DOBRY MONTAŻ-Zadbaj o ciepły dom”.

Jak to działa? Konstrukcja montowana jest pośrednio do istniejących powierzchni za pomocą systemu kątowników, które wraz z maskownicami pełnią funkcję zastępczą dla brakujących elementów ściany. Wykonana została z odpornej na korozję stali ocynkowanej, co gwarantuje trwałość na lata.

Bramy garażowa dopasowana do potrzeb

W ramach RenoSystem możemy dobrać segmentową bramę garażową w wybranym kolorze z palety RAL lub kolorach drewnopodobnych. W standardzie otrzymujemy też komplet maskownic w kolorze skrzydła bramy. To idealne rozwiązanie dla właścicieli garaży wielostanowiskowych, a także osób, którym zależy na spójnym wzornictwie. Bramy RenoSystem dostępne są z napędem Moto RTS lub Metro SMART io, dzięki czemu ich obsługa jest jeszcze bardziej komfortowa.

Wymiana bramy garażowej to skuteczny sposób na ciepły dom, wygodę korzystania z budynku i dopasowanie funkcjonalności garażu do współczesnych wymagań. Przy wymianie najlepiej skorzystać z systemowych rozwiązań renowacyjnych, takich jak RenoSystem WIŚNIOWSKI, które są skrojone na miarę i nie wymagają żadnych dodatkowych prac wykończeniowych.