Za nami konferencja prasowa Związku POiD o kampanii „DOBRY MONTAŻ – BUDUJESZ DLA POKOLEŃ”

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

We wtorek 28 września br., w Centrum Prasowym PAP w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, inaugurująca nową kampanię społeczną Związku POiD: „DOBRY MONTAŻ – BUDUJESZ DLA POKOLEŃ”, którą stowarzyszenie będzie realizować wraz z Partnerami. Inicjatywa nakierowana jest na edukację proekologiczną Polaków w zakresie inwestycji budowlanych.

Spotkanie z prasą miało charakter hybrydowy – można było w nim uczestniczyć na miejscu wydarzenia lub zdalnie, za pośrednictwem Internetu. W konferencji wzięli udział przedstawiciele mediów branżowych, a także ogólnoinformacyjnych i piszących o ekologii. Związek POiD reprezentował Prezes Zarządu – Janusz Komurkiewicz, który opowiedział o sukcesach stowarzyszenia z ostatniego roku, a także zmianie postaw konsumentów w zakresie ekologii na podstawie badania Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Na scenie z ramienia organizacji pojawił się także Dyrektor Zarządzający – Paweł Wróblewski, który przedstawił założenia kampanii „DOBRY MONTAŻ – BUDUJESZ DLA POKOLEŃ”, opowiadając na wstępnie o sukcesach poprzednich edycji akcji. Wraz z nimi wystąpił także Karol Pięta z EPPA Polska, który uzupełnił wypowiedź Prezesa Związku POiD o ekologii, odwołując się do tematyki gospodarki o obiegu zamkniętym oraz recyklingu. Na koniec spotkania podziękowana trafiły do Partnerów kampanii – firm z branży stolarki budowlanej, które są prekursorami zielonego budownictwa oraz patronów honorowych, merytorycznych i medialnych.

Kampania „DOBRY MONTAŻ – BUDUJESZ DLA POKOLEŃ” potrwa do końca sierpnia 2022 roku i będzie wykorzystywać różne kanały komunikacji z odbiorcami. W tym czasie konsumenci poznają zalety rozwiązań produkowanych z recyklingu czy wykorzystujących energooszczędne technologie. Dodatkowo, przekonają się o korzyściach dla ekologii, budżetu domowego i własnego komfortu, płynących z dobrego montażu wyrobów stolarki budowlanej. Co więcej, zyskają wiedzę na temat gospodarki o obiegu zamkniętym oraz możliwości dofinansowania inwestycji w termomodernizację domu, m.in. z programów rządowych.

Partnerzy kampanii: Anwis, BFT, Deceuninck, FAKRO, Hörmann, Klimas Wkręt-met, Krispol, Pol-Skone, PORTA, Profix, Selena, Soudal, WIŚNIOWSKI.

Patroni honorowi: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Patroni merytoryczni: Instytut Techniki Budowlanej, EPPA (European Trade Association of PVC Window System Suppliers), Fundacja na Rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii, Narodowa Agencja Poszanowania Energii, Polskie Stowarzyszenie Dekarzy.

Patroni medialni: Budnet.pl, Budownictwo.co, „Buduj Energooszczędnie”, „Budujemy Dom”, „Dom Idealny”, „Dom szyty na miarę”, Drzwi21.pl, Ekobudowanie, „Ekspert Budowlany”, Kupdom.com.pl, „Kwartalnik OKNO”, „Ładny Dom”, Ładnydom.pl, „Manager Report”, „Monter Stolarki”, „Murator”, „Najciekawsze Projekty”, Obud.pl, Oknonet.pl, Pasywny-budynek.pl, „RBT Magazyn”, Receptynadom.pl, Stolarkabudowlana.eu, „Świat Szkła”, „Teraz Środowisko”.

Konferencję można obejrzeć na kanale Związku POiD na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=43LG9j2gRos