Zgrany duet – DRZWI WEJŚCIOWE I BRAMA GARAŻOWA

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Budowa wymarzonego domu to zawsze bardzo intensywny i wymagający czas, czas w którym trzeba zmierzyć się z podjęciem wielu ważnych i niejednokrotnie przyprawiających o ból głowy decyzji – począwszy od wyboru miejsca w którym ma on zostać wybudowany, przez projekt a na dobraniu odpowiednich elementów stolarki i wyposażenia wnętrz kończąc. Bardzo ważnym momentem jest wybór odpowiednich drzwi wejściowych i bramy garażowej. Brama garażowa ze względu na to, że zwykle osiąga znaczne rozmiary przyciąga wzrok i staje się jednym z elementów dominujących w bryle domu, drzwi wejściowe  natomiast stanowią wizytówkę domu – to w nich witamy naszych gości i odwiedzających nas bliskich.

Czym należy się kierować przy wyborze drzwi wejściowych i bramy garażowej? Przede wszystkim powinny one wkomponowywać się w styl domu i wybrany przez nas projekt. W przypadku domów nowoczesnych lepiej sprawdzą się modele o prostej formie – gładkie lub z lekkimi tłoczeniami, z aplikacjami w kolorze czarnym bądź szarym lub z przeszkleniami, które podkreślą charakter domu. Z kolei całkiem inne wzornictwo i kolorystyka znajdzie zastosowanie w domach klasycznych czy w tych w tzw. stylu dworskim – tu  śmiało możemy postawić na większe bogactwo zdobień. Istotnym jest również, aby oba te elementy pasowały nie tylko do siebie nawzajem, ale również do elewacji domu, stolarki okiennej, połaci dachowych i ogrodzenia. Tylko spójne wzornictwo i kolorystyka wszystkich tych elementów zapewnią miły dla oka widok oraz tak pożądane przez wszystkich wrażenie porządku i harmonii. W tak zorganizowanym otoczeniu od razu lepiej pracuje się i odpoczywa.

Jednak piękny wygląd to nie wszystko. Najważniejsze aby wybrane przez nas drzwi i brama garażowa były funkcjonalne oraz przyjazne i bezpieczne w użytkowaniu. I tu przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, jaki osiągają współczynnikiem przenikalności cieplnej (Ud). Aby dany produkt uznać za energooszczędny wartość parametru Ud nie powinna przekraczać 1,3  W/(m2xK). Oczywiście im niższy ten parametr, tym dane drzwi lub brama garażowa zapewniają lepszą termoizolacyjność, lepiej chronią nasz dom przed utratą ciepła, a tym samym pozwalają znacząco ograniczyć koszty ogrzewania. Warto również zadbać o to, by wybrane przez nas produkty miały odpowiedni wskaźnik izolacji akustycznej (dB). Pozwoli to nam skutecznie odgrodzić się od hałasów dobiegających z zewnątrz, tak by zapewnić sobie i swojej rodzinie pełnię komfortu i prywatności.

Znalezienie produktów, które spełniałyby wszystkie te wymagania może wcale nie być takie proste. Warto wtedy postawić na produkty od jednego producenta. Kolorystyka i wzornictwo produktów od różnych producentów zestawione ze sobą mogą się różnić mimo podobnie lub nawet tak samo brzmiącej nazwy gdyż różni producenci stosują różne materiały i technologie, własne nazewnictwo. Tylko wybór jednego dostawcy da nam gwarancję dobrze dobranego zestawu. Poza tym na korzyść takiego rozwiązania przemawiają również oszczędność czasu i możliwość uzyskania korzystniejszej ceny.  I tu z pomocą przychodzi Stalprodukt-Zamość. Jest to firma od ponad dwóch dekad z powodzeniem produkująca drzwi stalowe wielorakiego przeznaczenia ( w tym drzwi antywłamaniowe, akustyczne, przeciwpożarowe), bramy garażowe segmentowe i przemysłowe oraz stolarkę aluminiową. 

Drzwi stalowe posiadają wiele zalet od trwałości i odporności na warunki atmosferyczne po doskonałe parametry izolacyjności cieplnej. Nasi klienci dostają do dyspozycji nie tylko szeroki wybór modeli  o różnych właściwościach i parametrach ale również bogatą paletę kolorów, wzorów, tłoczeń, aplikacji i przeszkleń. Wszystko po to, aby dostarczyć  idealnie dopasowany do potrzeb, całkowicie spersonalizowany produkt będący ozdobą każdego domu. Drzwi zewnętrze produkowane przez Stalprodukt-Zamość  dostępne są również w wersji dwuskrzydłowej w której oba ruchome skrzydła otwierają nasz dom szerzej na świat, jak i takiej z naświetlami pięknie rozjaśniającymi wnętrze domu. Dodatkowo  większość modeli możemy uzupełnić o maskownicę bądź portal dzięki którym zyskamy estetyczne wykończenie otworu drzwiowego. Do kolorów laminatów drzwi zewnętrznych dobraliśmy kolorystykę naszych wysokiej jakości paneli bramowych tak by mógł powstać idealny zestaw. Stabilna konstrukcja, mocne prowadnice, napędy renomowanych firm to wszystko przekłada się na trwałość i niezawodność – brama ze Stalprodukt-Zamość to długie lata bezawaryjnego funkcjonowania.

Nie czekaj – sprawdź już dziś naszą ofertę na www.futryna.com.pl