Izolacyjność akustyczna chroni mieszkańców budynków przed szkodliwym dla zdrowia działaniem niepożądanego hałasu. Ponieważ najczęściej stolarka okienna ma dużo niższe parametry akustyczne, niż inne komponenty fasady (ściany, dachy, stropodachy), ma ona duży wpływ na wypadkową izolacyjność akustyczną ścian zewnętrznych budynku. Obowiązujące normy określają sposób doboru parametrów akustycznych stolarki okiennej na fasadzie w zależności od poziomu hałasu zewnętrznego.
Jeśli chcesz poznać ścieżkę doboru optymalnej akustycznie stolarki okiennej w budynku, weź udział w szkoleniu AKUSTYKA W STOLARCE OKIENNEJ.
Termin: 12 czerwca 2019
Godzina: 10:30 – 15:30
Miejsce: ul. Modlińska 6, Warszawa
Ilość miejsc ograniczona!
Formularz zgłoszeniowy
Program szkolenia AKUSTYKA W STOLARCE OKIENNEJ:
- Podstawy akustyki, aktualne wymagania w Polsce oraz UE
- Określanie izolacyjności akustycznej okien
- Jak prawidłowo dobrać izolacyjność akustyczną okna?
- Właściwości akustyczne stolarki w zależności od rodzaju oszklenia
- Parametry izolacyjności akustycznej okien na podstawie przykładów z wyników badań laboratoryjnych
- Ocena akustyczna okna wg zharmonizowanej normy wyrobu
- Oznakowanie CE i deklarowanie cech akustycznych stolarki
- Nowe wyzwania przed producentami stolarki okiennej w świetle aktualnych wymagań obowiązujących w Polsce
Prelegenci szkolenia AKUSTYKA W STOLARCE OKIENNEJ:
dr inż. Marek Niemas
Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, kierunek Mechanika i Budowa Maszyn, specjalność Wibroakustyka Maszyn i Urządzeń. Długoletni pracownik i kierownik Zakładu Akustyki ITB w Warszawie oraz członek Rady Naukowej Instytutu. Obecnie właściciel AKU-KONSULT Marek Niemas, doradztwo, konsultacje, pomiary, ekspertyzy i opinie z zakresu akustyki budowlanej i środowiskowej. Koordynator Grupy Merytorycznej AKUSTYKA w Stowarzyszeniu DAFA. Autor polskiej wersji publikacji “DAFA ID 4.06 Izolacja akustyczna w lekkich konstrukcjach stalowych” oraz dwóch edycji “Katalogu rozwiązań akustycznych” wydanych przez DAFA. Członek Stowarzyszenia DAFA.
Augustyn Zioło
Od ponad 30-lat związany z branżą stolarki budowlanej. Poczynając od projektowania drewnianych okien i drzwi poprzez pracę konstruktorsko-technologiczną w firmie Stolbud Włoszczowa. To także wiele lat w współpracy z biurami architektonicznymi i projektantami w Polsce wraz z budowaniem sieci sprzedaży i salonów firmowych oraz organizacją szkoleń dla przedstawicieli handlowych i ekip serwisowo – montażowych. Wieloletnia współpraca z organizacjami branżowymi i ośrodkami badawczo-rozwojowymi w kraju i zagranicą, gdzie nadzorował procesy badań i certyfikacji wyrobów stolarki budowlanej. Praca menedżerska z doświadczeniem popartym wieloma certyfikatami przyznanymi przez instytuty i organizacje szkoleniowe w Polsce. Obecnie własna działalność na polu doradztwa technicznego, szkoleń, rozwoju produktowego oraz nadzoru nad procesami certyfikacyjnymi produktów w branży stolarki okiennej i drzwiowej.