Designerskie drzwi do domu

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Design, wygląd, estetyka – te słowa w kontekście drzwi padają równie często, jak podczas rozmów o modzie. Nic dziwnego – drzwi zewnętrzne to pierwsza rzecz, którą widzimy, wchodząc do domu. Gdzie szukać dobrze zaprojektowanych drzwi, w których elegancja idzie w parze z jakością, trwałością i bezpieczeństwem? I o czym pamiętać, wybierając te właściwe?

Mocne wejście, czyli szukamy dobrego pierwszego wrażenia

Drzwi zewnętrzne to wybór na wiele lat, dlatego warto go przemyśleć. Zacznijmy od wyglądu. Po pierwsze, skrzydło drzwi musi nam się zwyczajnie podobać. Po drugie, powinno pasować do koloru elewacji i ścian przedpokoju. Warto też, żeby było stylowo i kolorystycznie spójne z wyglądem najbliższego otoczenia drzwi.

Jeśli chcesz uzyskać efekt pełnej stylistycznej spójności, drzwi zewnętrzne powinny również tworzyć harmonijną całość z drzwiami wewnętrznymi. Najlepiej szukaj nowości – będziesz mieć pewność, że są zgodne z najnowszymi trendami w projektowaniu drzwi. Dobry producent zapewni Ci wiele opcji, m.in. możliwość wyboru drzwi zewnętrznych pełnych, z szybą, frezem, intarsją czy efektowną sztukaterią. Uważaj przy tym na przechodnie mody – wybierz drzwi w ponadczasowym stylu. Najlepiej sprawdzi się prosta elegancja – za 10 lat będzie wyglądała równie nowocześnie, jak dziś.

Trwałość na lata

Drzwi nie kupujesz co sezon, ale na lata, a nawet dekady. Płynie z tego prosty wniosek: muszą być trwałe i wytrzymałe. Dlatego najlepszym wyborem będą drzwi stalowe. Są znacznie trwalsze od drewnianych, bardziej odporne na warunki atmosferyczne oraz przypadkowe obicia i zarysowania. Zwracaj też uwagę na jakość wykorzystanych materiałów – nowoczesne drzwi powstają z użyciem konstrukcji kompozytowych, które zwiększają wytrzymałość i poziom energooszczędności.

Termoizolacja – kluczowa przewaga dobrych drzwi

Słowo „termoizolacja” nieprzypadkowo robi dziś zawrotną karierę. Coraz więcej płacimy za ciepło, dlatego dobrze byłoby je zatrzymać. Dlatego szukaj drzwi, które posiadają odpowiednio wysoką klasę energooszczędności. Model o odpowiedniej konstrukcji powinien mieć jak najniższy parametr przenikania ciepła (Ud). W przypadku drzwi energooszczędnych nie powinien on wynosić więcej niż Ud = 1,3 W/M2K. Niski parametr ma dodatkową zaletę – oprócz tego, że zimą z domu nie będzie uciekało ciepło, to latem upał nie wniknie do wnętrza. Dodatkowym atutem będzie możliwość ubiegania się o dofinansowanie zakupu Twoich nowych drzwi w Programie Czyste Powietrze (rząd dotuje w nim osoby, które wprowadzają rozwiązania z zakresu termomodernizacji).

Bezpieczeństwo – podstawa nowoczesnych drzwi

Nowoczesne drzwi zewnętrzne muszą zapewniać co najmniej dobre zabezpieczenia antywłamaniowe. Na Twoje poczucie bezpieczeństwa wpływ ma również świadomość, że producent drzwi wesprze Cię na wypadek ewentualnej awarii. Dlatego warto wybrać producenta, który dysponuje rozbudowaną siecią serwisową i oferuje rozszerzoną opiekę pogwarancyjną. Przykładowo, w PORTA możesz zyskać ochronę na całe Twoje zamówienie (ościeżnicę, skrzydło drzwi, klamki oraz okucia) przez okres nawet 5 lat.

PORTA THERMO – wejdź w świat skumulowanych korzyści

Jeśli szukasz drzwi, które łączą wszystkie powyższe korzyści, to polecamy Twojej uwadze najnowszą kolekcję designerskich drzwi zewnętrznych – PORTA THERMO. To 4 linie drzwi stalowych, z których każda dostępna jest w 4 popularnych modelach, 7 topowych kolorach i w 4 wariantach energooszczędnych do wyboru. Przy jej projektowaniu projektanci i inżynierowie PORTA postawili sobie za cel optymalne połączenie najważniejszych zalet.

W efekcie powstała idealna kompozycja funkcjonalności i najlepszego designu. Duża różnorodność kolekcji zapewnia Ci możliwość elastycznej personalizacji Twoich nowych drzwi. Łatwo dopasujesz je zarówno do domu tradycyjnego, jak i nowoczesnego.

PORTA THERMO MODERN – to wybór dla zwolenników eleganckiego minimalizmu. Satynowo gładka, prosta powierzchnia może być ozdobiona pionowym panelem dopasowanym kolorystycznie do okuć. Do tej opcji polecamy duże pochwyty. Świetnie sprawdzi się w nowoczesnych i loftowych wnętrzach.

PORTA THERMO LINE wyróżnia się frezowanymi, poziomymi liniami. Do ich pełnych skrzydeł doskonale pasować będą tradycyjne klamki. Elegancja i klasyczny styl zapewnia im niezwykłą uniwersalność – pasują do każdego wnętrza.

PORTA THERMO CLASSIC to propozycja oparta o ponadczasową klasykę i rustykalny charakter, dodający wnętrzu ciepła i uroku. Tradycyjne ramki i stylizowane przeszklenia czynią ją doskonałym wyborem do domów w stylach prowansalskim i cottage.

PORTA THERMO GLASS udowadnia, jak wielkie wrażenie mogą wywierać nowoczesne przeszklenia – zarówno gładkie, jak i lekko frezowane. Szkło jest tu dostępne w aż 6 różnych wersjach, m.in. przezroczystej, czarnej oraz weneckiej. Drzwi z tej linii najlepiej doświetlą Twój przedpokój.

 

Konfiguracja krok po kroku

Na stronie producenta znajdziesz specjalny konfigurator drzwi PORTA THERMO, który szybko przeprowadzi Cię przez wszystkie etapy – od wyboru koloru, aż po znalezienie najbliższego punktu sprzedaży.

PORTA THERMO – oferta kompletna

Zależy Ci na dopracowanym wyglądzie drzwi? Lubisz dobierać każdy element indywidualnie? PORTA THERMO spełni Twoje oczekiwania. I zaoferuje Ci sporo więcej. To połączenie nowoczesnego designu, najlepszej jakości materiałów, energooszczędnej konstrukcji i najwyższej jakości usług – od konfiguracji, przez montaż aż po opiekę gwarancyjną. Wybierz kolekcję PORTA THERMO – zyskasz stylowe i trwałe drzwi na lata!

Sprawdź ofertę PORTA THERMO na stronie www.drzwizewnetrzne.porta.com.pl