Drzwi przesuwne Ponzio – idealne do apartamentów

Drzwi przesuwne Ponzio – idealne do apartamentów

Wybierając przesuwne drzwi tarasowe kierujemy się tym, by mieć jak najwięcej otwartej przestrzeni na taras lub ogród. Jednocześnie zwracamy uwagę na bezpieczeństwo, szczelność, izolacyjność termiczną i łatwą obsługę drzwi. 

 

Doskonałym wyborem spełniającym wszystkie te warunki są drzwi w systemie podnoszono-przesuwnym Ponzio SL1600TT HI.
Kilkuskrzydłowa konstrukcja drzwi, mimo dużych gabarytów, jest niezwykle stabilna i funkcjonalna w użytkowaniu. Przestronne skrzydła drzwiowe nie ograniczają dostępu światła i tworzą panoramiczny widok na świat. Zaprojektowany specjalnie węższy „słupek centralny” jeszcze bardziej powiększa powierzchnię przeszklenia. Smukły, delikatny profil sprawia, że konstrukcja jest wizualnie lżejsza i bardziej transparentna. Rozwiązanie z „bezszprosowym narożnikiem” całkowicie otwiera przestrzeń domu, pozbywając się podziału na wnętrze i część zewnętrzną.
System ten zdobył już popularność w większości krajów Europy: od Skandynawii po rynki południowe. Jest bardzo ciepły i szczelny – odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne. Zapewnia też ochronę antywłamaniową w klasie RC2. Dodatkowo pozwala na zastosowanie automatyzacji – m.in. ukrytych napędów do skrzydeł drzwiowych. Jest to coraz bardziej popularne i niezwykle komfortowe rozwiązanie stosowane w wielkogabarytowych systemach podnoszono-przesuwnych.