Klasy patronackie „DOBRY MONTAŻ” na MONTERIADZIE 2019

Klasy patronackie „DOBRY MONTAŻ” na MONTERIADZIE 2019

MONTERIADA to wydarzenie, które przyciąga zarówno inwestorów indywidualnych, działających na rynku fachowców, jak i młodych adeptów sztuki budowlanej. W dniu 13 lutego na MONTERIADZIE 2019 gościli uczniowie klas patronackich „DOBRY MONTAŻ”, którzy w ramach wizyty mogli nie tylko oglądać pokazy dobrego montażu, lecz również zapoznać się ze specyfiką codziennej pracy montera stolarki budowlanej.

Harmonogram pobytu na MONTERIADZIE 2019 uczniów z klas patronackich „DOBRY MONTAŻ” z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach oraz z Zespołu Szkół nr 1 w Zbąszyniu był pełen ciekawych wydarzeń. Wraz z opiekunami odwiedzili oni stoisko MONTERIADY, gdzie oglądali pokazy prawidłowej instalacji wyrobów stolarki budowlanej i spotkali się z Edmontem – bohaterem kampanii „DOBRY MONTAŻ”. Nie zabrakło również wizyt na stoiskach firm działających w reprezentowanej przez Związek POiD branży, podczas których uczniowie zapoznali się z najnowszymi produktami, mogli porozmawiać z ekspertami przedsiębiorstw i otrzymali firmowe gadżety.

Ważnym punktem dnia była zorganizowana specjalnie dla uczniów debata: „Dlaczego warto zostać monterem stolarki?”, z udziałem Ambasadorów kampanii „DOBRY MONTAŻ”: Przemysława Ciechanowskiego z firmy Ciechanowski S.C., Szymona Kwaśnika z firmy Kwaśnik SKPD, Józefa Rackiego z firmy HJR oraz przedstawicieli Partnerów „DOBREGO MONTAŻU”. Dzięki uczestnictwu debacie, młodzi adepci sztuki budowlanej mogli się dowiedzieć, jak wygląda praca montera stolarki budowlanej „od kuchni”, jaka jest jej specyfika i jakie korzyści płyną z wykonywania tej profesji oraz jakie są oczekiwania względem przyszłych fachowców.

Na zakończenie debaty wśród uczniów przeprowadzony został krótki konkurs z wiedzy na temat „DOBREGO MONTAŻU” oraz wiedzy budowlanej. Ci z uczestników, którzy najlepiej poradzili sobie z pytaniami, otrzymali nagrody dostarczone przez Partnerów kampanii.

Wizyta klas patronackich z Wadowic i Zbąszynia na MONTERIADZIE 2019 odbyła się w ramach współpracy realizowanej przy kampanii „DOBRY MONTAŻ”, przy wsparciu Związku POiD i firm –Partnerów „DOBREGO MONTAŻU”.