Porady Ambasadorów kampanii: Kiedy należy wymienić stolarkę dachową w domu?

Porady Ambasadorów kampanii:

Kiedy należy wymienić stolarkę dachową w domu?

 

 

Istnieją co najmniej trzy powody, dla których warto to zrobić, oto one:

 

1.Trwałość okien dachowych zależy od warunków, w jakich są one eksploatowane. Szczególną uwagę należy zwrócić na pomieszczenia „wilgotne” – łazienki, pralnie, kuchnie… Wentylacja nie zawsze umożliwia usuwanie nadmiaru wilgoci z tego typu pomieszczeń. Wówczas para wodna osadza się na stolarce dachowej, co w konsekwencji prowadzi do degradacji lakieru na powierzchni ramy okna drewnianego. Użytkowane w takim wnętrzu okno należy wymienić na odpowiednie do pomieszczeń o dużej wilgotności, wybierając ponadto pakiet 3-szybowy. Wówczas problem nie będzie występował.

2. Okna dachowe, ze względu na położenie, są szczególnie narażone na działanie promieni słonecznych podczas upałów oraz duży mróz zimą. Ich trwałość zależy od warunków użytkowania i jest przewidziana na 20-30 lat. Jeżeli okna są jednak zaniedbane (brak konserwacji drewna i smarowania elementów ciernych), trwałość spada do kilkunastu lat i stolarkę dachową wymienić.

3. Gdy ubiegamy się o dofinansowanie z programów ekologicznych, może okazać się, że starsze okna nie spełniają kryterium przyznania środków i należy je wymienić na wyroby zgodne z wymaganą normą termoizolacyjności dla okna dachowego.

 

W razie dalszych pytań, zapraszam do kontaktu.

Janusz Smyda

Ambasador Kampanii „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ”

biuro@abcekodom.pl