Dobre narzędzia dla montera

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

W pracy montera stolarki budowlanej niezwykle ważna jest dokładność. Dlatego dobry montaż wymaga od fachowca w tej dziedzinie nie tylko odpowiedniej wiedzy, lecz także posiadania profesjonalnych narzędzi i kompetencji do ich właściwego użycia. Wysokiej jakości, dobrze dobrany sprzęt pozwala na sprawne wykonanie prac montażowych, z dbałością o najmniejsze detale.

 

Dobry fachowiec nie może się obejść bez dobrych narzędzi. Nie inaczej jest w przypadku montera stolarki budowlanej, który powinien dysponować rozwiązaniami potrzebnymi na każdym etapie instalacji. Aby montaż okna, drzwi, bramy czy też elementów fasady budynku został wykonany profesjonalnie, w ustalonym terminie, niezbędne jest wykorzystanie wysokiej jakości, dopasowanego do specyfiki prac sprzętu.

 

Do realizacji zadań stojących przed monterem stolarki budowlanej niezbędne jest wykorzystanie różnego rodzaju oprzyrządowania: narzędzi ręcznych, urządzeń służących do pomiarów, poziomowania i pionowania elementów konstrukcji, elektronarzędzi czy specjalistycznych uchwytów do transportu ręcznego szyb zespolonych. Niezwykle istotne jest prawidłowe zwymiarowanie otworu montażowego – to już połowa sukcesu. Dlatego w skrzynce narzędziowej profesjonalisty nie powinno zabraknąć dalmierza. Aby odpowiednio umieścić w otworze zamówiony we właściwym rozmiarze wyrób, potrzebna jest z kolei wysokiej jakości poziomica, zapewniająca maksymalną precyzję pomiarów. Najbardziej istotna w przypadku tego narzędzia jest klasa dokładności, podana w milimetrach – im niższy wskaźnik, tym większa precyzja.

 

Stabilne zamocowanie wyrobu nie jest możliwe bez wiertarki udarowej o dużej mocy oraz dopasowanych do rodzaju podłoża, wytrzymałych wierteł.  Kolejnym ważnym sprzętem jest narzędzie do wyciskania piany montażowej, które pozwala na pełną kontrolę nad jej dozowaniem. Może to być pistolet lub rekomendowany przez producenta piany aplikator. W przypadku pistoletu warto wybrać wersję z końcówką pokrytą teflonem, co sprawia, że uszczelniacz nie przykleja się do niej. Niezalecane jest natomiast piankowanie za pomocą tzw. dozowników jednorazowych, wyposażonych w wężyk – ciężko wówczas zapewnić odpowiednią dystrybucję produktu, zwłaszcza w przypadku niewielkich szczelin. Zamontowane w otworze okno, drzwi lub bramę należy odpowiednio wyregulować. Do wykonania tego zadania niezbędne jest użycie kluczy dopasowanych do rodzaju zastosowanych w wyrobie okuć.

 

Dobry produkt wymaga dobrego montażu, a fachowy monter stolarki budowlanej powinien dysponować profesjonalnymi narzędziami, które taką instalację umożliwią. Muszą być niezawodne, dokładne i zapewniać sprawne wykonanie prac montażowych. W połączeniu z kompetencjami fachowca, wykorzystanie wysokiej jakości sprzętu jest niezbędnym elementem właściwie przeprowadzonej inwestycji.