Ekologiczny powinien być cały cykl życia budynku – począwszy od produkcji materiałów budowlanych i ich transportu w docelowe miejsce, przez fazę budowy, a następnie użytkowania, aż po likwidację obiektu (recykling lub utylizacja materiałów uzyskanych podczas rozbiórki).
Poprawa efektywności energetycznej budynków minimalizuje ich niekorzystny wpływ na środowisko, co przyczynia się do budowania dobrej przyszłości dla kolejnych pokoleń. Chcemy przecież, aby nasze dzieci i wnuki miały szansę oddychać czystym powietrzem i cieszyć się zdrowiem.
Energooszczędne materiały i sposoby montażu, innowacje technologiczne, recykling zużytych produktów, aby zbliżyć się do gospodarki o obiegu zamkniętym, gdyż surowce są na skraju wyczerpania – to filary budownictwa ekologicznego.
Budujmy zatem ekologiczne, aby żyło się lepiej nam i przyszłym pokoleniom.
“Zostaw Ziemię swoim następcom w stanie przynajmniej takim, w jakim ją zastałeś. Staraj się zostawić ją w lepszym. Zachowuj się jak dobry lekarz – nie szkodź.”
– KONFUCJUSZ
Budowa w trudnych czasach
Budować czy nie budować? Oto jest pytanie! Wzrost cen i niestabilna sytuacja na rynku powodują, że weryfikujemy dotychczasowe plany dotyczące budowy lub remontu domu. Z