Jak wybrać osłony okienne na wymiar?

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

W czasie letnich, upalnych miesięcy dają nam ochronę przed nasłonecznieniem i nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Zimą ograniczają utratę ciepła, zmniejszając koszty za ogrzewanie domu. Z kolei przez cały rok zapewniają prywatność. Osłony okienne w postaci rolet, żaluzji czy też plis znacznie zwiększają komfort użytkowania domu. Trudno wyobrazić sobie więc bez nich funkcjonalne wnętrze. Osłony możemy wybrać na wymiar, dopasowując model, który najlepiej odpowiada naszym potrzebom. Jak wygląda krok po kroku zakup tych rozwiązań?

Nowoczesne osłony okienne na wymiar są produkowane z niezwykłą dbałością, z materiałów wysokiej jakości. Pełna personalizacja sprawia, że możemy wybrać m.in. pożądany rozmiar, rodzaj mechanizmu i kolorystykę, dzięki czemu całość jest idealnie dopasowana do specyfiki danego wnętrza oraz jego wyglądu. Żeby satysfakcja z użytkowania wyrobów była pełna i żeby służyły nam one bez problemu przez długi czas, najlepiej postawić na rozwiązania od renomowanych producentów.

Zakup osłon okiennych krok po kroku

W wyborze odpowiedniego produktu z pewnością pomoże najpierw wizyta w punkcie sprzedaży, gdzie będziemy mogli zobaczyć i porównać różnego rodzaju osłony okienne, dotknąć je, sprawdzić, w jaki sposób działają i jak prezentują się pod względem wizualnym. Do salonu sprzedaży możemy przyjść już z góry określonymi, szczegółowymi założeniami lub tylko z ogólnym konceptem.

Jeśli poszukujemy rozwiązania dobrze dopasowanego do naszego wnętrza lub o niestandardowych wymiarach, kształcie (np. plisy, żaluzje drewniane i aluminiowe) czy sposobie montażu, warto odwiedzić autoryzowane punkty handlowe firmy ANWIS, która posiada najszerszą ofertę osłon przeciwsłonecznych w Polsce. Punkty działają na terenie całego kraju, a ich pełną listę znajdziemy na stronie internetowej: https://anwis.pl/pl/gdzie-kupic  W każdym takim miejscu otrzymamy fachową pomoc doradcy, obejrzymy aktualne katalogi tkanin, wzorników lamel i osprzętu, najnowsze wzory, bogatą kolekcję kolorów i uzyskamy kompletną informację techniczną. Większość rozwiązań zobaczymy „na żywo” na wystawie.

Kolejny krok to wizyta w naszym domu, podczas której sprzedawca dokona niezbędnych pomiarów i zaprezentuje nam już na miejscu wzorniki kolorystyczne oraz dostępne systemy. Dzięki temu dopasowanie osłon pod względem funkcjonalności i wystroju pomieszczenia będzie znacznie łatwiejsze. Gdy wybierzemy najlepszy dla nas model, składamy zamówienie i otrzymujemy w pełni spersonalizowany, przygotowany w konkretnym wymiarze (co do milimetra) produkt. Potem pozostaje już tylko jego montaż, którego dokonują fachowcy z salonu sprzedaży.

Osłona okienna skrojona na miarę

Oferta nowoczesnych osłon okiennych wykonywanych na wymiar jest bardzo szeroka. W przypadku produktów ANWIS możemy wybrać więc kilka opcji sterowania: ręczne, elektryczne lub bateryjne. W tej pierwszej opcji dobierzemy także stronę sterowania, dzięki czemu mechanizm sterujący będzie znajdował się w wygodnym dla nas położeniu. Spersonalizowane osłony dają również możliwość dopasowania kolorystki osprzętu, w tym spośród kolorów specjalnych – zgodnie z paletą RAL.

To jednak nie wszystko – oferta ANWIS obejmuje także rozwiązania smart home, które pozwalają na zdalne zarządzanie osłonami z pozycji smartfona, ich podłączenie do czujników pogodowych oraz tworzenie indywidualnych scenariuszy – zarówno w przypadku produktów wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Poza parametrami użytkowymi i wyglądem osłony, zwróćmy też uwagę na okres gwarancji na produkt. ANWIS, oferuje 36 miesięcy gwarancji na swoje wyroby, a także serwis pogwarancyjny.

Jeżeli potrzebujemy profesjonalnego doradztwa, wysokiej jakości produktu idealnie dopasowanego pod kątem indywidualnych potrzeb, powinniśmy wybrać więc osłony na zamówienie. Takie rozwiązania nie tylko będą praktyczne, ale staną się wyjątkową dekoracją wnętrza i posłużą nam przez wiele lat. Korzystajmy przy tym z usług autoryzowanych punktów handlowych, dzięki czemu zyskamy gwarancję prawidłowego pomiaru, montażu oraz opiekę gwarancyjną i pogwarancyjną. W przypadku marketowych osłon okiennych o określonych rozmiarach nie będziemy mieli natomiast takich możliwości, co może znacząco pogorszyć komfort użytkowania wyrobu.