Klasy patronackie „DOBRY MONTAŻ” na MONTERIADZIE 2019

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Klasy patronackie „DOBRY MONTAŻ” na MONTERIADZIE 2019

MONTERIADA to wydarzenie, które przyciąga zarówno inwestorów indywidualnych, działających na rynku fachowców, jak i młodych adeptów sztuki budowlanej. W dniu 13 lutego na MONTERIADZIE 2019 gościli uczniowie klas patronackich „DOBRY MONTAŻ”, którzy w ramach wizyty mogli nie tylko oglądać pokazy dobrego montażu, lecz również zapoznać się ze specyfiką codziennej pracy montera stolarki budowlanej.

Harmonogram pobytu na MONTERIADZIE 2019 uczniów z klas patronackich „DOBRY MONTAŻ” z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach oraz z Zespołu Szkół nr 1 w Zbąszyniu był pełen ciekawych wydarzeń. Wraz z opiekunami odwiedzili oni stoisko MONTERIADY, gdzie oglądali pokazy prawidłowej instalacji wyrobów stolarki budowlanej i spotkali się z Edmontem – bohaterem kampanii „DOBRY MONTAŻ”. Nie zabrakło również wizyt na stoiskach firm działających w reprezentowanej przez Związek POiD branży, podczas których uczniowie zapoznali się z najnowszymi produktami, mogli porozmawiać z ekspertami przedsiębiorstw i otrzymali firmowe gadżety.

Ważnym punktem dnia była zorganizowana specjalnie dla uczniów debata: „Dlaczego warto zostać monterem stolarki?”, z udziałem Ambasadorów kampanii „DOBRY MONTAŻ”: Przemysława Ciechanowskiego z firmy Ciechanowski S.C., Szymona Kwaśnika z firmy Kwaśnik SKPD, Józefa Rackiego z firmy HJR oraz przedstawicieli Partnerów „DOBREGO MONTAŻU”. Dzięki uczestnictwu debacie, młodzi adepci sztuki budowlanej mogli się dowiedzieć, jak wygląda praca montera stolarki budowlanej „od kuchni”, jaka jest jej specyfika i jakie korzyści płyną z wykonywania tej profesji oraz jakie są oczekiwania względem przyszłych fachowców.

Na zakończenie debaty wśród uczniów przeprowadzony został krótki konkurs z wiedzy na temat „DOBREGO MONTAŻU” oraz wiedzy budowlanej. Ci z uczestników, którzy najlepiej poradzili sobie z pytaniami, otrzymali nagrody dostarczone przez Partnerów kampanii.

Wizyta klas patronackich z Wadowic i Zbąszynia na MONTERIADZIE 2019 odbyła się w ramach współpracy realizowanej przy kampanii „DOBRY MONTAŻ”, przy wsparciu Związku POiD i firm –Partnerów „DOBREGO MONTAŻU”.