Optymalne zarządzanie odpadami z Metal-Plast

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

W 2021 roku wdrożyliśmy program, którego celem było wsparcie naszych partnerów  w zakresie bardziej efektywnego zarządzania odpadami. To dobry moment, aby podsumować efekty projektu  i zapowiedzieć jego kontynuowanie w 2022.

W największym skrócie zasady programu wyglądały następująco. Partnerzy, którzy wyrazili chęć uczestnictwa w programie zostali zaproszeni do wypełnienia krótkiej, anonimowej ankiety. Na podstawie kilku parametrów byliśmy w stanie wyliczyć dla konkretnej firmy wskaźnik optymalizacji zarządzania odpadami. Dzięki nam przedsiębiorcy mogli przyjrzeć się swoim procesom związanym z odpadami i jednocześnie porównać się z innymi firmami  w branży. W tym samym czasie wystartowaliśmy z akcją informacyjną skierowaną do naszych klientów, w której w przystępny sposób prezentowaliśmy zasady optymalnego zarządzania odpadami i korzyści z tego płynące.

A korzyści z optymalnego zarządzania odpadami jest naprawdę wiele. Najważniejsza oczywiście jest taka, że mniej wytworzonego odpadu, to więcej wyprodukowanych okien. W niektórych przypadkach straty produkcyjne mogą być naprawdę znaczące.

Warto również wziąć pod uwagę nieustannie rosnące ceny profili do produkcji okien. Zarządzając odpadami w sposób optymalny szybko dostrzeżemy spore oszczędności.  W końcu mniej odpadów to czystsze środowisko. O konieczności szczególnego zwracania uwagi na aspekty ekologiczne nie trzeba już dzisiaj chyba nikogo przekonywać.

Startujemy z nową edycją  programu „Optymalne zarządzanie odpadami za 2021”

Firmom które wzięły udział w pierwszej edycji za rok 2020 ,  chcemy podziękować za udział. Wiele z nich już skorygowało własne procesy związane z optymalizacją odpadów i znacznie go usprawniło. Jednak tworząc program mieliśmy świadomość, że akcja nie może mieć charakteru jednorazowego, jeśli ma przynieść trwałe rezultaty dla naszych klientów oraz środowiska.

Właśnie dlatego również w tym roku planujemy kontynuować  program optymalizacji odpadu . W związku ze startem nowej edycji nasz dział handlowy zwraca się z prośbą do naszych partnerów zachęcając ich do uczestnictwa. Klientów, którzy chcą mieć pewność, że wezmą udział w tegorocznej edycji prosimy o kontakt z opiekunami regionalnymi, którzy udzielą wszelkich niezbędnych informacji dotyczących akcji.

Program pokazuje, że wdrożenie nawet niewielkich zmian może mieć znaczący efekt na koszty gospodarowania odpadami. Może mieć również pozytywny wpływ na środowisko naturalne, co jest szczególnie ważne w czasie postępujących coraz szybciej zmian klimatu. Ponieważ nie ma planety B.