Profile transportowo-montażowe U<0,90 od Metal-Plast

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Zatwierdzona w tym roku nowelizacja warunków technicznych (WT 2021) wprowadza znaczące zmiany dla inwestorów planujących budowę oraz producentów materiałów budowlanych. Aby odpowiedzieć na nowe wymagania prawne oraz zapotrzebowanie rynku Metal-Plast wprowadza do swojej oferty nowe modele profili transportowo- montażowych.

Dokonywane co kilka lat zmiany w WT określają warunki, jakie muszą spełniać nowe lub modernizowane budynki. Wiele z najważniejszych zmian zawartych w tegorocznej nowelizacji dotyczy podniesienia standardów w zakresie energooszczędności budynków. Zmiany są wyrazem podkreślenia roli, jaką ekologiczne budownictwo pełni w walce o zatrzymanie niekorzystnych zmian klimatycznych.

Dla inwestorów zmiany oznaczają przede wszystkim zwrócenie większej uwagi na wybór źródeł zasilania i ogrzewania oraz materiałów budowlanych, które zapewnią możliwie jak najlepszą izolację cieplną. W tym kontekście nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć jak wielką rolę w podniesieniu energooszczędności budynku pełnią drzwi oraz okna.

Szacuje się, że właśnie przez okna z pomieszczenia może wydostawać się nawet do 25% ciepła. Nowe przepisy precyzyjnie określają parametry przenikania ciepła dla okien, które od 1 stycznia nie mogą przekroczyć 0,9 W/(m2K). Spełnienie tych wymogów sprawia, że równie istotny co wybór właściwych okien jest ich profesjonalny montaż. To właśnie on zapobiega powstawaniu tzw. mostków termicznych. Sprawdzonym rozwiązaniem, które zwiększa szczelność okien na etapie montażu są profile transportowo-montażowe.

Sprawdzona konstrukcja, lepsze parametry.

Metal-Plast nieustanie rozwija swoje technologie i właśnie wprowadza na rynek nową linię profili transportowo- montażowych dostosowanych do wyższych standardów WT 2021. Nowe modele, które znakomicie sprawdzą się w budownictwie energooszczędnym noszą następujące oznaczenia:

  • BSC4 2PU
  • VG4 3PU
  • NKM02 3PU

Profile te charakteryzują się solidną siedmiokomorową konstrukcją wykonaną z najwyższej jakości surowca PVC, sprawdzonego pod kątem Vicatu – tak aby nie odkształcały się pod wpływem temperatury. Każda z nowych listew osiąga doskonałe parametry przenikania ciepła dzięki wypełnieniu komór najwyższej jakości pianą, której współczynnik lambda wynosi λ=0,022 – 0,023 W/mK. Listwa transportowo-montażowa jest idealnym profilem podokiennym spełniającym najwyższe standardy stolarki otworowej. Oferta Metal-Plast obejmuje profile dopasowane do większości dostępnych na rynku ram okiennych i spełnia najwyższe oczekiwania stawiane przez nowoczesne budownictwo.

Doskonałe parametry izolacyjne nowych listew zostały potwierdzone w laboratorium badawczym na terenie zakładu oraz w Mobilnym Laboratorium Techniki Budowlanej.

Czwarta generacja profili transportowo-montażowych jest kolejnym dowodem na to, że firma nie zatrzymuje się w swoich wysiłkach do tworzenia coraz lepszych i bardziej innowacyjnych rozwiązań. Przez lata działalności Metal-Plast przyzwyczaił swoich klientów, że jego produkty nie tylko są w stanie spełniać najbardziej rygorystyczne normy, ale także wyznaczać nowe standardy dla parametrów użytkownych oraz komfortu zastosowania.