Rewolucja w Twoim domu – energooszczędne okna dachowe

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Wyjątkowy widok na otaczający krajobraz i rozgwieżdżone nocne niebo, dopływ świeżego powietrza oraz naturalnego światła do wnętrz. To jeszcze nie wszystko, co oferują nam nowoczesne okna dachowe – ważny element każdego domu z poddaszem. Tego typu okna mogą również skutecznie chronić przed stratami ciepła. Dlatego ważne jest, aby wybrać energooszczędne okna dachowe, które pozwalają obniżyć rachunki za ogrzewanie budynku.

Przy rosnących kosztach energii szukamy rozwiązań pozwalających na zaoszczędzenie pieniędzy na rachunkach za energię. Energooszczędne okna dachowe to doskonały sposób na oszczędność przy jednoczesnym zwiększeniu komfortu użytkowania domu. Prezentujemy zalety energooszczędnych okien dachowych i pokazujemy, jak mogą one wpływać na obniżenie kosztów ogrzewania, a także klimatyzacji.

Energooszczędne okna dachowe – czyli jakie?

Okno jako przegroda budowlana ma gorszy parametr przenikania ciepła niż ściana. Nowoczesne, dobrze uszczelnione okno dachowe zapewniają jednak skuteczną izolację termiczną. Zgodnie z aktualnymi przepisami (warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie) współczynnik przenikania ciepła okien dachowych może wynosić maksymalnie 1,1 W/(m2K). Dostępne na rynku produkty z tej kategorii oferują także lepsze od wymaganych wartości tego współczynnika.

Ciepłe okna dachowe są wyposażone w superenergooszczędne pakiety szybowe, a dodatkową izolację zapewnia im specjalny kołnierz uszczelniający. Przykładem takiego rozwiązania są energooszczędne okna dachowe obrotowe FAKRO. Okna posiadają drewniane ramy i specjalną budowę z zastosowaniem technologii thermoPro, kołnierz uszczelniający w wersji Thermo oraz systemowe zestawy izolacyjne stosowane podczas montażu. Dzięki temu wyróżniają się wyjątkowymi parametrami termoizolacyjnymi. Dla okna FT-V U5 z kołnierzem uszczelniającym współczynnik Uw = 0,86 W/m2K.

Funkcjonalność, estetykę i wysoką energooszczędność łączą w sobie również okna dachowe GREENVIEW od FAKRO. Wyróżniają się one innowacyjną budową z wyższym profilem skrzydła oraz nowym, trzyszybowym pakietem P50 o grubości aż 44 mm. Umożliwia to głębsze osadzenie go w konstrukcji skrzydła i poprawia termoizolacyjność całego okna.

Montaż drewnianych okien dachowych FAKRO pozwala na ograniczenie kosztów energii potrzebnej do ogrzewania, co zapewnia oszczędności w domowym budżecie przez cały czas eksploatacji stolarki okiennej, a więc co najmniej kilkanaście lat. Zyskujemy dzięki temu ciepły dom i wyższy komfort mieszkania.

Energooszczędny dom przez cały rok

Energooszczędne, dobrze zamontowane okna dachowe zabezpieczają przed stratami ciepła w okresie jesienno-zimowym. Dzięki wykorzystaniu dopasowanych markiz zewnętrznych, mogą chronić budynek także latem, skutecznie ograniczając nagrzewanie się pomieszczeń na skutek promieniowania słonecznego. Przy wyborze konkretnego rozwiązania do swojego domu możemy więc postawić np. na zestaw supeTrio od FAKRO w postaci okna wraz kołnierzem uszczelniającym Thermo i markizą. W ten sposób zyskamy oszczędność energii przez cały rok, gdyż latem nie będziemy już musieli używać energochłonnej klimatyzacji.

Funkcjonalne okna dachowe możemy zamontować zarówno w nowym domu, jak i w już użytkowanym budynku, w ramach termomodernizacji. Możemy wyposażyć je też w dodatkowe akcesoria (jak np. sterowanie elektryczne), dzięki czemu dopasujemy produkt do własnych potrzeb. Nowoczesne, energooszczędne okna dachowe to lepszy komfort życia, ciepły dom zimą i upragniony chłód latem oraz oszczędności w domowym budżecie.