Szkolenia dla uczniów nabierają tempa

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Szkolenia dla uczniów nabierają tempa

Za nami już 3 wyjątkowe szkolenia online dla uczniów szkół branżowych, zorganizowane w ramach kampanii „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ” przez Partnerów akcji. Młodzież zrzeszona wokół specjalnie utworzonej dla nich grupy na Facebooku „Porozmawiajmy o dobrym montażu”, znów zyskała dużą porcję fachowej wiedzy z zakresu montażu stolarki otworowej. Dwa ostatnie w tym roku webinaria odbyły się pod koniec listopada i na początku grudnia. Przed nami jeszcze 6 miesięcy ciekawym spotkań merytorycznych z uczniami.

Webinarium inaugurujące cykl, pt.: Vademecum – o czym monter wiedzieć powinien?, zostało zrealizowane na początku października, można przeczytać o nim pod adresem: https://dobrymontaz.com/dm_article/vademecum-o-czym-monter-wiedziec-odbylo-sie-pierwsze-szkolenie-ramach-grupy-porozmawiajmy-o-dobrym-montazu/

W piątek, 27 listopada br. odbyło się zaś szkolenie na temat prawidłowego montażu stolarki otworowej, które poprowadził ekspert marki SOUDAL – Jarosław Zieliński. Gospodarzem spotkania z ramienia Związku POiD, organizatora kampanii „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ”, był Augustyn Zioło – Doradca ds. szkoleniowych organizacji. Za pośrednictwem Internetu w nieco ponad godzinę młodzież zyskała wiedzę na temat tzw. „ciepłego” montażu: dowiedziała się, na czym polega ten sposób instalacji wyrobów, jakie są wymagania stawiane złączom budowlanym oraz jakie czynniki oddziałują na okno. Uczniowie poznali również prawidłowe usytuowanie klocków nośnych, a także zjawisko kondensacji pracy wodnej.

Dwa tygodnie później, we wtorek, 8 grudnia br., odbyło się z kolei szkolenie pod przewodnictwem marki Krispol na temat prawidłowego montażu bramy garażowej. Eksperci: Marcin Garbaciak i Robert Szymfeld opowiedzieli młodzieży w skrócie o ciepłej instalacji takich wyrobów przy użyciu systemu opatentowanego przez Krispol. Przekonywali, że rozwiązanie oparte o elementy wykonane m.in. z twardego styropianu EPS pozwala znacznie poprawić parametry bramy, co zaprezentowane zostało również w sposób praktyczny, w użyciu. Na koniec, uczniowie odpowiadając na pytanie ekspertów, mogli powalczyć o atrakcyjną nagrodę.

Wszystkie szkolenia realizowane dla uczniów szkół branżowych przez Partnerów kampanii „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ” są udostępniane dla nich do późniejszego wglądu na Grupie „Porozmawiajmy o dobrym montażu”, w ten sposób powstaje wyjątkowa baza wiedza. Przed nami jeszcze co najmniej 8 spotkań merytorycznych z młodzieżą. Nauka to przecież klucz do dobrego wykonywania zawodu.