„Vademecum – o czym monter wiedzieć powinien?” – odbyło się pierwsze szkolenie w ramach grupy „Porozmawiajmy o dobrym montażu”!

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

„Vademecum – o czym monter wiedzieć powinien?” – odbyło się pierwsze szkolenie w ramach grupy „Porozmawiajmy o dobrym montażu”!

W piątek, 2 października br., ruszyła nowa edycja szkoleń dla uczniów szkół branżowych. Z myślą o młodych adeptach sztuki montażu, Związek POiD wraz z Partnerami kampanii „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ” przygotował cykl wirtualnych spotkań edukacyjnych. Pierwsze z nich, zatytułowane „Vademecum – o czym monter wiedzieć powinien?” poprowadził Augustyn Zioło – ekspert POiD.

W piątkowe południe przed ekranami komputerów zgromadzili się uczniowie szkół branżowych i ich nauczyciele, a także przedstawiciele firm – Partnerów kampanii „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ”. Podczas pierwszego ze szkoleń realizowanych online, Augustyn Zioło ze Związku POiD przedstawił rodzaje konstrukcji okien i drzwi balkonowych, ich budowę oraz funkcje. Nie zabrakło również omówienia najczęściej popełnianych błędów montażowych, najważniejszych kwestii, na które profesjonalni monterzy powinni zwracać uwagę, a także wymagań, jakie przed specjalistami stawia montaż nowoczesnej stolarki otworowej. Wszystkie tematy zilustrowane były zdjęciami przedstawiającymi konkretne sytuacje montażowe.

Spotkanie stanowiło dla uczniów doskonały wstęp do dalszych szkoleń, zaplanowanych w ramach grupy „Porozmawiajmy o dobrym montażu” na Facebooku, które będą odbywać się w comiesięcznym rytmie, aż do końca czerwca 2021 roku. Na młodzież kształcącą się do wykonywania zawodu montera stolarki budowlanej oraz pokrewnych profesji czeka solidna porcja wiedzy, w tym m.in.: szkolenia dotyczące, cieszącej się dużą popularnością wśród inwestorów, stolarki wielkogabarytowej, okien dachowych, drzwi zewnętrznych czy też bram garażowych.

Najbliższe webinarium już niebawem, w listopadzie br. Zapraszamy nauczycieli uczniów i nauczycieli ze szkół branżowych do dołączenia do grupy „Porozmawiajmy o dobrym montażu”: https://www.facebook.com/groups/391181735133765 i do uczestnictwa w spotkaniach.

W ramach programu wsparcia dla szkół branżowych w zakresie kształcenia w zawodzie „monter stolarki budowlanej”, Związek POiD uruchomił również cykl specjalistycznych szkoleń dla kadry nauczycielskiej. Obejmują one szeroki zakres wiedzy teoretycznej i praktycznej, m.in. podstawy wymagań w budownictwie, montaż okien pionowych i dachowych, montaż osłon okiennych i drzwiowych, montaż drzwi zewnętrznych i wewnętrznych, montaż bram oraz systemy automatyki. W związku z rozwojem epidemii koronawirusa, kontynuacja spotkań szkoleniowych dla nauczycieli jest zaplanowana na wiosnę 2021 roku. Już teraz serdecznie zachęcamy do udziału w spotkaniach – szczegółowy harmonogram zaprezentowany zostanie w późniejszym terminie.

Nauczycieli zainteresowanych uczestnictwem w szkoleniach zapraszamy do kontaktu z Biurem Związku POiD:

Tel: (22) 743 87 02

Tel. komórkowy: 608 222 296
E-mail: 
biuro@poid.eu