Gęsta aksamitna pianka czyli crema wyraźnie wzbogaca smak kawy i efektownie się prezentuje. Bez pianki trudno wyobrazić sobie nie tylko pyszną kawę, lecz także nowoczesne budownictwo. Ograniczenie strat ciepła i hałasu oraz precyzyjne wypełnienie różnego rodzaju szczelin oraz ubytków zapewnia bowiem izolacja z użyciem piany poliuretanowej. Dzięki jej wykorzystaniu, prace remontowo-budowlane przebiegają szybciej i są łatwiejsze do wykonania.
Montaż okien i drzwi, osadzanie parapetów, uszczelnianie ościeżnic okiennych i drzwiowych, izolacja połączeń, rur i przewodów – to tylko niektóre z wielu możliwych zastosowań uniwersalnej piany poliuretanowej. Doskonale sprawdza się ona wewnątrz i na zewnątrz budynków, zarówno w rękach fachowca, jak i domowego majsterkowicza – wszędzie tam, gdzie potrzebna jest skuteczna, a przy tym łatwa w użyciu izolacja. W nowoczesnym budownictwie na równi z energooszczędnością liczy się także ekologia, a nowoczesne piany bardzo dobrze wpisują się również w te oczekiwania.
Izolacja na zielono – wydajna i ekologiczna piana
Piana poliuretanowa może być przyjazna dla środowiska. Przykładem takiego rozwiązania jest jednoskładnikowa, niskoprężna piana Ceresit GREENQ CONTROL+ o obniżonej post-ekspansji. To jedyny tego typu produkt na rynku – piana zawiera unikalną formułę z 33% PMDI z recyklingu. Do tego dostępna jest w puszce wykonanej w 25% z recyklingu. Z materiałów z odzysku (w 98%) wyprodukowany został też jej plastikowy korek.
Po utwardzeniu piana Ceresit GREENQ CONTROL+ ma zielonkawy kolor. Wyróżnia się również o 20% niższą post-ekspansją (w porównaniu do wężykowych pian poliuretanowych Henkel ze standardową formulacją), co znacznie ułatwia kontrolę, zapewnia stabilność wymiarową, precyzyjną aplikację oraz brak deformacji ościeżnic i innych powierzchni. Dodatkowymi atutami są krótki czas utwardzania, szybki czas obróbki i wysoka wydajność. Zielona piana jest nieszkodliwa dla ozonosfery i może być wykorzystywana wewnątrz oraz na zewnątrz pomieszczeń. Posiada znakomitą przyczepność do różnego rodzaju materiałów: betonów, murów, tynków, metali, drewna, styropianu, papieru, powłok malarskich i tworzyw sztucznych (z wyjątkiem polietylenu, teflonu, silikonu).
Jak stosować pianę montażową?
Pianę aplikujemy na oczyszczone wcześniej z pyłu i zabrudzeń podłoże. Bezpośrednio przed nałożeniem powierzchnię spryskujemy wodą, co zapewnia odpowiednie wiązanie produktu. W celu zabezpieczenia przed zabrudzeniem uszczelnianych elementów, zaleca się natomiast oklejenie ich brzegów taśmą samoprzylepną.
Rekomendowana temperatura aplikacji piany Ceresit GREENQ CONTROL+ to od +5°C do +35°C. Przed użyciem puszkę należy energicznie wstrząsnąć, a na zawór szczelnie nakręcić aplikator. Szybkość wypływu piany można regulować naciskając lub zwalniając spust. Izolowaną przestrzeń wypełniamy do około 3/4 jej rozmiaru. Ewentualne świeże zabrudzenia z piany można usunąć za pomocą środka czyszczącego do pianki PU lub acetonu. Gdy piana stwardnieje zaleca się ją chronić przed światłem słonecznym poprzez pokrycie np. zaprawą cementową, tynkiem lub farbą.
W nowoczesnym budownictwie izolacja z użyciem piany poliuretanowej stała się jednym z kluczowych procesów, który nie tylko usprawnia prace montażowe, ale zapewnia również doskonałe właściwości termiczne i akustyczne. Wykorzystanie piany Ceresit GREENQ CONTROL+ to nowoczesne podejście do prac montażowych, które łączy w sobie ekologię, wydajność oraz precyzję.