Ruszają szkolenia online dla uczniów w ramach kampanii „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ”
Już w październiku uczniowie szkół branżowych, w których kształci się młodzież do wykonywania zawodu montera stolarki budowlanej, będą mieli szansę szkolić się pod okiem ekspertów z tej branży. W ramach kampanii „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ” wznawiane są bowiem działania edukacyjne w specjalnie utworzonej w tym celu grupie na Facebooku: „Porozmawiajmy o dobrym montażu”. Ich inicjatorem jest Związek POiD, który angażuje w tą ważną misję Partnerów i Ambasadorów wyżej wspomnianej inicjatywy.
Grupa „Porozmawiajmy o dobrym montażu” zadebiutowała na Facebooku w kwietniu br., niedługo po zamknięciu szkół w związku z epidemią koronawirusa. Placówki szkolne przeszły wtedy na system zdalnego nauczania. Był to więc dobry moment, aby wesprzeć nauczycieli w realizacji działań edukacyjnych. Tak powstała inicjatywa Związku POiD i Partnerów, która szybko okazała się dużym sukcesem. Dziś społeczność „Porozmawiajmy o dobry montażu” liczy ponad 100 członków, a wśród nich jest wielu uczniów, którzy troszczą się o swoją przyszłość zawodową. – Mam nadzieję, że młodzież ze szkół branżowych będzie uczestniczyć w specjalistycznych webinariach w nowym roku szkolnym, z co najmniej takim zaangażowaniem i zapałem, jak poprzednio. Zaprojektowaliśmy wiele ciekawych e-spotkań z udziałem przedstawicieli Partnerów kampanii „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ” w roli ekspertów. Ich tematyka będzie dotyczyć zakresu podstawy programowej dla zawodu montera stolarki budowlanej – tłumaczy Paweł Wróblewski, Dyrektor Zarządzający Związku POiD, organizatora kampanii „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ”.
W każdym miesiącu przewidziane jest co najmniej jedno webinarium. Pierwsze z nich odbędzie się już 2 października. Temat: Vademecum – o czym monter powinien wiedzieć, przedstawi Augustyn Zioło, ekspert Związku POiD. W listopadzie przewidziane jest z kolei omówienie prawidłowego montażu stolarki budowlanej. W grudniu zaś eksperci przedstawią młodzieży sposoby na prawidłowa izolację i uszczelnienie złącza okiennego i drzwi balkonowych, a w styczniu następnego roku zasady doboru systemów okuciowych do poszczególnych rodzajów stolarki. Działania edukacyjne będą kontynuowane aż do końca czerwca 2021 roku, a więc uczniowie posiądą rozległą i praktyczną wiedzę.