Roto

O FIRMIE

Międzynarodowa Grupa Firm Roto Frank AG z siedzibą główną w Niemczech pod Stuttgartem, została założona w 1935 roku. Początek firmy łączy się z wdrożeniem po raz pierwszy do produkcji przemysłowej rozwierno-uchylnego okucia do okien. Dziś Grupa Roto aktywna jest na rynkach całego świata w ramach dwóch niezależnych dywizji: technologii okuć do okien i drzwi oraz okien dachowych.

Produkty Roto wytwarzane są w 17 zakładach produkcyjnych i dystrybuowane poprzez 40 spółek handlowych na całym świecie. W branży okuć marka Roto jest synonimem innowacyjnych i niezawodnych rozwiązań systemowych, rozwijanych przez zespół najlepszych konstruktorów i inżynierów. Inteligentne rozwiązania Roto łączą bezpieczeństwo, zarządzanie energią i komfort w budynkach.

www.roto-frank.pl

EKSPERT

doradca techniczny Andrzej Wróblewski

Email: andrzej.wróblewski@roto-frank.com

SKONTAKTUJ SIĘ

PROPONOWANY PRODUKT

 

Okucia do drzwi tarasowych Roto Patio Alversa | PS Air Com

Drzwi tarasowe równolegle przesuwne z okuciami 
Roto Patio Alversa | PS Air Com są wyposażone 
w wygodną wentylację w pozycji uchylnej – to jedyne tego typu rozwiązanie na rynku. 
Ich obsługa jest intuicyjna i tak prosta jak w przypadku tradycyjnych okien, gdyż drzwi tarasowe przesuwają się w poziomym położeniu klamki. 
Maksymalna wysokość pojedynczego skrzydła wynosi 2,7 metra, szerokość – 2 metry, a masa – 
200 kg. Przy zamykaniu nie trzeba dociskać dużych 
i ciężkich skrzydeł drugą ręką, ponieważ obrót klamki automatycznie dociąga je do ościeżnicy. Duża masa skrzydeł i największe na rynku odstawienie skrzydła od ramy (130 mm w drzwiach z drewna/PVC i 122 mm z aluminium) pozwala stosować grube profile oraz potrójne szklenie, dzięki czemu więcej ciepła zostaje w domu. 
Drzwi tarasowe można wyposażyć w klamki Roto Swing i Roto Line, co pozwala uzyskać elegancki, jednolity wygląd całej stolarki. Klamki mają standardowy rozstaw wkrętów 43 mm oraz trzpień o kwadracie 7 mm, taki jak w zwykłych oknach.

System okuć rozwierno-uchylnych Roto NT

do różnych kształtów okien z drewna, PVC i aluminium ustanawia na całym świecie standardy jakości. Sprawdzony w ponad 750 milionach okien system okuć spełnia najwyższe wymogi w odniesieniu do bezpieczeństwa, komfortu obsługi, trwałości oraz designu.

Wszystkie elementy modułowego systemu okuć Roto NT są kompatybilne i mogą być łączone ze sobą w różnorakich kombinacjach. Dzięki temu spełniają indywidualne oczekiwania klientów.

Przeznaczone do

  • okien rozwiernych / rozwierno-uchylnych z drewna, PVC i aluminium z rowkiem 16 mm
  • skrzydeł o masie do 150 kg z ukrytą stroną zawiasową Roto NT Designo
  • skrzydeł o masie do 300 kg z Roto NT Power Hinge, stroną zawiasową do szczególnie dużych i ciężkich okien drewnianychskrzydeł ze standardową stroną zawiasową Roto NT o masie:
    – 150 kg do okien z drewna
    – 130 kg do okien z PVC
    – 100 kg do okien z aluminium

Okucia Roto NT zapewniają już w wersji podstawowej wysoki poziom zabezpieczeń antywyważeniowych, efektywnie przeciwdziałając włamaniom. System ten pozwala na indywidualne łączenie w obwodzie okucia dodatkowych mechanicznych i elektronicznych elementów zabezpieczających – z możliwością uzyskania najwyższego poziomu ochrony przed włamaniem oraz takimi zagrożeniami jak pożar, ulatniający się gaz czy wyciek wody.

Niezależnie od rodzaju produkcji – czy to montaż w dużej mierze ręczny, częściowo czy w pełni zautomatyzowany: okucia Roto NT przystosowane są do szybkiego i pewnego zastosowania na każdej linii produkcyjnej.