Aplikacja na smartfony i tablety Winkhaus „Serwis Okien“

Aplikacja na smartfony i tablety Winkhaus „Serwis Okien“

Aplikacja „Serwis Okien” została stworzona z myślą o personelu  fachowym – serwisantach stolarki okiennej i jej montażystach. Przygotowana została w technologii rozszerzonej rzeczywistości AR oraz – dla bardziej konserwatywnych użytkowników – w animacji 3D. Stanowi uzupełnienie szkoleń ekip montażowych, które organizowane są w doskonale wyposażonym centrum Winkhaus Polska w Rydzynie. Forma aplikacji stanowi odpowiedź na powszechny pęd ku nowym technologiom i innowacjom. Do jej stworzenia przyczyniły się także zmiany społeczne i nawyki konsumentów oraz nieuchronna zmiana pokolenia chłonnego nowinek technicznych. Majowa premiera aplikacji zbiegła się też obostrzeniami dotyczącymi kwarantanny. Zachowując więc konieczny dystans można z powodzeniem przestudiować potrzebną wiedzę techniczną.

Aplikacja zawiera instrukcje konserwacji i regulacji okuć Winkhaus, a także instrukcje zdejmowania i zawieszania skrzydła w ościeżnicy oraz obsługi dźwigni w oknach z ruchomym słupkiem. Jej obsługa jest w pełni intuicyjna, w prosty i logiczny sposób prowadzi użytkownika od identyfikacji okucia, przez jego elementy konstrukcyjne, po konieczne czynności serwisowe. Jak działa technologia rozszerzonej rzeczywistości? Użytkownik na ekranie swojego telefonu lub tabletu może zobaczyć wszystkie etapy serwisowych i konserwatorskich czynności, mając wrażenie, że ogląda „wirtualne okno” lewitujące np. na środku pokoju. Okno można obejść dookoła, zrotować w dowolnym kierunku lub przybliżyć, aby obejrzeć dokładnie interesujący szczegół. Specjalna animacja podpowiada kolejność wykonywanych czynności.
Aplikację „Serwis okien” w języku polskim można pobrać w sklepach Google Play i AppStore. Obecnie trwają prace nad jej rozszerzeniem o nowe funkcje i wersje językowe.

Zachęcamy do instalacji i testowania tego nowoczesnego instruktażu!