AIB

O FIRMIE

Firma AIB jest prekursorem nowoczesnych rozwiązań izolacyjnych. Wyroby AIB to komponenty tworzące perfekcyjne wykończenie każdej inwestycji. Uszczelniają i izolują, zapewniając komfort, ciepło oraz funkcjonalność. Wykorzystywane są w różnych gałęziach gospodarki, znajdują zastosowanie w produkcji okien i drzwi dla wiodących marek z branży stolarki budowlanej i chemii budowlanej. Misją AIB jest wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom odbiorców i dostarczanie im dokładnie takich rozwiązań, jakich potrzebują. Firma stawia nie tylko na najwyższą jakość produkowanych wyrobów, lecz również na ich prawidłowy montaż.

www.aibsc.com.pl

EKSPERT

Karol Kożuch

Inżynier Produktu

Dział Badawczo-Rozwojowy, Projektowania i Wdrożenia

tel.: +48 32 33 57 929

Email: karol.kozuch@aibsc.com.pl

SKONTAKTUJ SIĘ

PROPONOWANY PRODUKT

SIMPLEX BASIC – kompletny system montażu stolarki w warstwie izolacji
SIMPLEX BASIC to nowoczesny, kompletny system montażu, dedykowany do budownictwa pasywnego. Jego wykorzystanie umożliwia montaż stolarki w warstwie izolacji z wysunięciem 90 mm poza lico muru, co zapewnia szczelność i ograniczenie do minimum występowania mostków termicznych. System jest trwały i zdolny do przenoszenia dużych obciążeń, zapobiega przemarzaniu muru w okolicy okna i daje możliwość jego wymiany bez naruszania elewacji.

W skład systemu wchodzą:

  • profile bazowe SIMPLEX BASIC
  • regulowana listwa podokienna MULTIBASE
  • klej hybrydowy SIMPLEX SEALANT, mogący pełnić rolę uszczelniacza
  • taśmy montażowe INTEGRA SIMPLEX

Rama złożona z profili SIMPLEX BASIC przytwierdzonych do ściany za pomocą dedykowanego kleju montażowego oraz wkrętów stanowi ciepłe i stabilne poszerzenia ościeża umożliwiające wysunięcie okna poza lico muru. Przy użyciu systemu nie trzeba tynkować ościeża, co upraszcza montaż i umożliwia szczelne zamknięcie otworu okiennego w krótkim czasie. Zastosowanie SIMPLEX BASIC doskonale wpisuje się w najnowsze wytyczne w zakresie energooszczędności budownictwa.