Fakro

O FIRMIE

Firma FAKRO powstała w 1991 roku w Nowym Sączu jako spółka prywatna, oparta w stu procentach na polskim kapitale. W ciągu 25 lat z małego, rodzinnego zakładu rozwinęła się w międzynarodową korporację, która dziś zajmuje pozycję wicelidera na światowym rynku okien dachowych. FAKRO buduje komfort mieszkania na całym świecie, pozycja firmy w branży stolarki otworowej zdefiniowana jest przez produkcję najwyższej jakości okien dachowych.

FAKRO proponuje kompleksową ofertę stolarki budowlanej:

– okna dachowe drewniane i aluminiowo – tworzywowe o różnych konstrukcjach i sposobach otwierania, wyłazy i świetliki dachowe wraz z pełną gamą kołnierzy uszczelniających i akcesoriów montażowych,

– okna do dachów płaskich,

– okna pionowe drewniano – aluminiowe,

– bramy garażowe,

– bogatą ofertę akcesoriów do okien dachowych i pionowych, osłon p. słonecznych zapewniających komfort przebywania w pomieszczeniach.

Innowacyjność to DNA firmy FAKRO i główny motor rozwoju. To filozofia nieszablonowego myślenia, które sprawia, że nowe rozwiązania rozszerzają funkcjonalność i podnoszą jakość produktów.

www.fakro.pl

EKSPERT

tel.: 18 444 0 331

Email: dobrymontaz@fakro.pl

SKONTAKTUJ SIĘ

PROPONOWANY PRODUKT

Uniwersalny kołnierz uszczelniający EHV-AT Thermo z dodatkową termoizolacją

Rozwiązanie systemowe zapewniające szczelne i „ciepłe” połączenie okna z połacią dachu. Kołnierz Thermo umożliwia odprowadzenie wody deszczowej poza okno i docieplenie okien dachowych powyżej drewnianej konstrukcji dachu. Poprawia współczynnik przenikania ciepła, nawet do 15%, w zależności od typu okna. Ogranicza ryzyko powstawanie ewentualnych mostków termicznych. EHV-AT Thermo może być stosowany do wszystkich pokryć dachowych o wysokości profilu do 90 mm. Przeznaczony do wszystkich okien dachowych – drewnianych i aluminiowo-tworzywowych.

Do izolacji szczeliny między oknem a konstrukcją dachu przeznaczony jest zestaw izolacyjny XDK. Służy do szybkiego i szczelnego wykonania izolacji termicznej, paroprzepuszczalnej i paroszczelnej wokół okna. Składa się z kołnierza paroprzepuszczalnego XDP, kołnierza paroszczelnego oraz materiału termoizolacyjnego z naturalnej wełny owczej.

Drewniane okno dachowe uchylno  – obrotowe FPP preSelect 2.

Okno FPP preSelect 2 to okno uchylno – obrotowe posiadające dwie oddzielone od siebie funkcje otwierania skrzydła: uchylną oraz obrotową. Innowacyjny system okuć gwarantuje realizację tylko jednego sposobu otwierania oraz pełną stabilność skrzydła. Główną zaletą tego okna jest większy komfort i funkcjonalność jego użytkowania. Możliwość otwarcia okna w funkcji uchylnej i pozostawienia skrzydła w dowolnym położeniu do 45°, umożliwia swobodny dostęp do otwartego okna zapewniając nieograniczony widok na zewnątrz.

Funkcja obrotowa do 180° stosowana jest do mycia zewnętrznej szyby i obsługi ręcznej markizy zewnętrznej. Zmianę sposobu otwierania umożliwia przełącznik preSelect umieszczony w bocznej części ościeżnicy, dostępny po otwarciu skrzydła. Wygodna obsługa okna odbywa się za pomocą jednej klamki umieszczonej w dolnej części skrzydła, ponadto klamka posiada dwa stopnie mikrouchylenia. Okna posiadają podwyższoną odporność na włamanie dzięki zastosowaniu systemu topSafe.

Markizy VMZ Solar – ochrona przed nagrzewaniem pomieszczeń

Markizy VMZ montowane są po zewnętrznej stronie okien pionowych. Absorbują promieniowanie słoneczne już przed szybą i emitują ciepło na zewnątrz, przez co w słoneczne dni bardzo dobrze chronią pomieszczenia przed uciążliwym upałem. Po zastosowaniu markizy większość ciepła słonecznego zostaje na zewnątrz, co w praktyce powoduje spadek temperatury wewnętrznej nawet o 10°C. Umożliwiają jednocześnie dopływ naturalnego światła i widok na zewnątrz. Poprawiają także ergonomię pracy zapewniając równomierny rozkład światła oraz chronią nasze oczy przed szkodliwym oddziaływaniem refleksów. Dodatkowo pełnią funkcję moskitiery.
Kolejną zaletą markiz jest ich energooszczędność. Montując je możemy ograniczyć korzystanie z energochłonnej klimatyzacji lub całkowicie z niej zrezygnować.
Solarna wersja markizy cechuje się automatyczną obsługą. W słoneczne dni, markiza VMZ Solar samoczynnie rozsuwa się, a przy pochmurnej pogodzie – zwija się.
MarkizaVMZ dostępna jest w wersjach elektrycznych Solar i Z-Wave oraz w wersji manualnej.