Otwarcie nowych warsztatów szkolnych w ZSZ nr 5 w Białymstoku

Otwarcie nowych warsztatów szkolnych w ZSZ nr 5 w Białymstoku

W dniu 19 kwietnia 2018 roku, w Zespole Szkół Zawodowych nr 5 im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białymstoku – placówce, gdzie działa klasa patronacka „DOBRY MONTAŻ” – odbyło się uroczyste otwarcie nowych warsztatów szkolnych. W imieniu POiD, w wydarzeniu udział wzięła Agnieszka Olędzka, Członek Zarządu Związku POiD.

Dzięki sfinansowanym przez Miasto Białystok warsztatom, uczniowie zyskają nowe możliwości w ramach kształcenia w zawodach: monter robót wykończeniowych w budownictwie, murarz-tynkarz oraz dekarz. To znakomite miejsce nie tylko do rozwijania umiejętności praktycznych, lecz również do prowadzenia szkoleń przez firmy, co pozwala na dzielenie się dobrymi praktykami oraz poznawanie przez uczniów nowych produktów i technologii. W warsztatach jest także przestrzeń do edukacji nowych zawodów: montera stolarki budowlanej oraz montera sieci i instalacji sanitarnych, które znalazły się w ofercie szkoły i będą nauczane od września 2018 roku.

Tuż po uroczystym otwarciu, w nowych wnętrzach odbyła się V edycja regionalnego konkursu „Nowoczesne budownictwo wokół nas” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Podlaskiego Kuratora Oświaty.

Serdecznie gratulujemy Zespołowi Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku nowych warsztatów i życzymy wielu dalszych sukcesów!